Reklama

Niecodzienne spotkania ze sztuką. Przyjdź na "Rzekę Muzyki"

Opublikowano:
Autor:

Niecodzienne spotkania ze sztuką. Przyjdź na "Rzekę Muzyki" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W Bydgoszczy wyjątkowe koncerty na jedynej takiej w POLSCE „scenie na wodzie”. W tym roku w muzyczną sieć, która po zeszłorocznej łódeczce z papieru nutowego stanie się symbolem RZEKI MUZYKI 2017, złowiliśmy niesamowitych artystów, którzy na pewno zaspokoją muzyczne gusta melomanów z Bydgoszczy i turystów z całej POLSKI.

W Bydgoszczy wyjątkowe koncerty na jedynej takiej w POLSCE „scenie na wodzie”. W tym roku w muzyczną sieć, która po zeszłorocznej łódeczce z papieru nutowego stanie się symbolem RZEKI MUZYKI 2017, złowiliśmy niesamowitych artystów, którzy na pewno zaspokoją muzyczne gusta melomanów z Bydgoszczy i turystów z całej POLSKI.

Do sieci Rzeki Muzyki wpłynęło kilka złotych rybek - Marcin Wyrostek, Olga Bończyk, Tre VOCI, czy Elżbieta Adamiak oraz wielu innych interesujących wykonawców. Platynowy akordeon jednego z najwybitniejszych akordeonistów w POLSCE, zwycięzcy programu MAM TALENT, Marcina Wyrostka rozpocznie tegoroczną  Rzekę Muzyki, a w tej edycji  popłyną dźwięki z całego świata, w przeróżnych odsłonach. Klasycznej i przebojowej w wykonaniu harmonijek ustnych grupy Animato, czy charyzmatycznego głosu Carlosa ROULET wraz z wiolonczelą i akordeonem grupy Furor de tango.

To będzie muzyka, z jakiej słyną ulice  argentyńskiego Buenos, a jakiej na bydgoskiej RZECE MUZYKI jeszcze nie było. Młodzi i uzdolnieni artyści "Raffa Quartet" , stypendyści Miasta Bydgoszczy,  zagrają klasyczne przeboje VIVALDIEGO, Bethovena czy DVORAKA, a Magdalena Cichocka ,młoda wokalistka z Poznania,  odkryje "STINGA na jazzowo". Ogromnym powodzeniem cieszą się  zawsze koncerty z kręgu  OPERY i OPERETKI, w tym roku w wykonaniu fantastycznych, młodych i niezwykle uzdolnionych polskich tenorów  "TRE VOCI".

Sympatycy jazzu nie tylko będą mogli delektować się "STINGiem", ale także wyjątkową odmianą tej muzyki w formie "GYPSY JAZZu" w wykonaniu "GYPSY SWING QUARTET & Siergiej Wowkotrub". Znana i lubiana aktorka- i uzdolniona wokalistka - Olga Bończyk zaprosi na "Kalinowy wieczór" z piosenkami słynnej Kaliny Jędrusik, poetyckimi i muzycznymi perełkami m.in. z kabaretu Starszych Panów.

Ostatnie niedzielne spotkanie w tegorocznej edycji Rzeki Muzyki - to Koncert Jubileuszowy wielkiej gwiazdy piosenki poetyckiej - Elżbiety Adamiak. Któż z obecnego pokolenia 50 - 60-latków nie pamięta z czasów studenckich jej słynnej "Jesiennej zadumy"? Artystka na bydgoskiej scenie na wodzie obchodzić będzie wraz z publicznością  40-lecie pracy artystycznej. Do zobaczenia w amfiteatrze OPERY NOVA podczas tegorocznych wakacji.

Gramy nawet podczas deszczu. Zapraszamy. Każda niedziela wakacji „Scena na wodzie” amfiteatr Opery Nova w Bydgoszczy godz.: 19:00.

HARMONOGRAM RZEKA MUZYKI 2017
2 lipca Marcin Wyrostek "Platynowy akordeon"
9 lipca Raffa Quartet – stypendysta m. Bydgoszczy, "Klasyka na 4 smyczki"
16 lipca Furor de tango & Carlos Roulet "Wieczór w BUENOS"
23 lipca Magdalena Cichocka - "Sting na jazzowo"
30 lipca Tre Voci "Trzech Tenorów"
============================
6. sierpnia ANIMATO "Mistrzowie harmonijki nad Brdą"
13 sierpnia Siergiej Wowkotrub i Gypsy Swing Quartet  "Jazz na cygańską nutę"
20  sierpnia  Olga Bończyk – piosenki Kaliny Jędrusik   "Kalinowe Wieczory"
27 sierpnia Elżbieta Adamiak - recital z okazji 40-lecia pracy artystycznej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE