Reklama

Niecodzienna sztuka dla dzieci...z dreszczykiem!

Opublikowano:
Autor:

Niecodzienna sztuka dla dzieci...z dreszczykiem! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura To bardzo ciekawa i dość niecodzienna propozycja inscenizacji baśni dla dzieci...w formie...horroru! Ale, jak zapewniają aktorzy teatru Piccolo z Łodzi, tyleż strasznego co zabawnego.

To bardzo ciekawa i dość niecodzienna propozycja inscenizacji baśni dla dzieci...w formie...horroru! Ale, jak zapewniają aktorzy teatru Piccolo z Łodzi, tyleż strasznego co zabawnego.

Już po raz 6. w tym roku Orlen dla Płocka - Dzieciństwo z Uśmiechem  zaprasza na bezpłatne spotkania ze sztuką. W tym roku najmłodsi widzowie zobaczą łącznie 11 spektakli, podczas których czeka na nich świetna zabawa. A już w nadchodzącą niedzielę na deskach Spółdzielczego Domu Kultury PSM przy ul. B. Krzywoustego w Płocku zostanie wystawiona „Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”. Ten pierwszy w Polsce „horror” oparty jest na kanwie starej baśni o Złotej Kaczce i zostanie zaprezentowany najmłodszym widzom w wieku 4-9 lat dwukrotnie, najpierw o godz. 11:00, a następnie o 14:00.

Zgodnie ze scenariuszem, pan Bajarz trafia do tajemniczego zamku, w którego katakumbach znajduje wielkie złote jajo. Wystraszony zamieszkującymi w zamczysku duchami ucieka i porzuca błyszczące znalezisko, które wpada w ręce złej, chciwej i podstępnej wiedźmy. Wtem, na scenie pojawia się dobry duszek... i to co wydaje się troszeczkę straszne, nabiera kolorowych barw. Czy niesienie pomocy innym, wybaczanie i dotrzymanie słowa to pozytywne zachowania? Na te pytania dzieci na pewno znajdą odpowiedź.

Osoby zainteresowane udziałem dzieci w przedstawieniu proszone są po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 w środę 18 i czwartek. Godziny dystrybucji biletów dostosowane zostały do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Dlatego też zaproszenia wydawane będą od godziny 17.00 do wyczerpania dziennego limitu biletów. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Inauguracja projektu dla dzieci odbyła się w ubiegłym roku, a każde z przedstawień, które można oglądać bezpłatnie, cieszy się dużym zainteresowaniem. Dotychczas widzowie mieli okazję obejrzeć aktorów sceny łódzkiej w sztuce  „Bałwankowa kraina”, artystów sceny włocławskiej z „Reniferem Wielkanocnym” w roli głównej, a wraz z aktorami sceny gliwickiej zobaczyli spektakl pt. „Pieskie życie”. Podczas majowej odsłony projektu gościliśmy artystów sceny olsztyńskiej, którzy zaprezentowali znaną i lubianą historię „O Rybaku i Złotej Rybce”. Czerwiec był natomiast pod znakiem rozśpiewanych zwierząt zaprezentowanych przez teatr z Gdańska w spektaklu „Muzyczne Zoo”.

Więcej na stronie Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE