Reklama

Kozacy i mariachi na jednym festiwalu. Nie przegapcie

Opublikowano:
Autor:

Kozacy i mariachi na jednym festiwalu. Nie przegapcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Jeden festiwal, trzy sceny i zespoły z sześciu krajów: z Nowej Zelandii, Serbii, Rosji, Węgier, Polski i Meksyku. Vistula Folk Festival to widowisko, mieszanka orientalnej muzyki, barwnych strojów i tańców z różnych zakątków świata. Imprezie będzie towarzyszył IV Jarmark św. Bartłomieja na Starym Rynku.

Jeden festiwal, trzy sceny i zespoły z sześciu krajów: z Nowej Zelandii, Serbii, Rosji, Węgier, Polski i Meksyku. Vistula Folk Festival to widowisko, mieszanka orientalnej muzyki, barwnych strojów i tańców z różnych zakątków świata. Imprezie będzie towarzyszył IV Jarmark św. Bartłomieja na Starym Rynku.

Wakacje to czas, kiedy jedni goście wyjeżdżają, a już witamy następnych. W najbliższy weekend Polish Hip-Hop TV Festival, a już od 22 sierpnia Vistula Folk Festival.

Wśród tegorocznych artystów Towarzystwo Tańca Folkowego Tierra Mestiza, które zaprezentuje tańce i muzykę z terenów całego Meksyku. Meksykańscy muzycy (zwani mariachi) noszą bardzo charakterystyczne stroje, a kogo na to stać, szyte są wówczas na miarę z ustaleniem wszelkich detali, począwszy od butów po guziki i wspomniany kapelusz. Grupa, która zjawi się w Płocku, powstała w 2000 roku i czerpie z meksykańskiej tradycji. - Od samego początku jej działania skoncentrowane są na gruntownym, antropologicznym badaniu i interpretacji sztuki meksykańskiej. Ta, oparta na religii, mitologii oraz doświadczeniach codziennego, ciężkiego życia, wyraża się w tańcu, muzyce i charakterystycznych elementach ubioru – opisują w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. 

Do Płocka przyjedzie Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Kozaków Dońskich, który powstał w 1954 roku w Azowie, który specjalizuje się w tradycyjnym tańcu i pieśniach terenów rzeki Don. - Kulturę Kozaków Dońskich charakteryzują niezwykle dystynktywne elementy, takie jak unikatowe zwyczaje oparte na romantycznym stylu życia i uprawie roli, ubiór z charakterystycznym nakryciem głowy czy taniec – zachęcają w POKiS-e do tego, aby nie przegapić festiwalu. - Wszystkiemu towarzyszą liczne nawiązania do tradycji militarnych. Kulturowe bogactwo Kozaków wynika z życia na ziemiach pogranicznych Rzeczypospolitej i Rosji.

Koncerty Vistula Folk Festival będą odbywały się na trzech scenach: na Starym Rynku, w Parku Północnym oraz w amfiteatrze od 22 do 27 sierpnia. Wstęp na występy jest bezpłatny, oprócz uroczystego koncertu galowego. Przypominamy, że bilety na ten koncert (26 sierpnia, amfiteatr) w cenie 10 zł można jeszcze kupić w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9a, w godz. 7:30 – 15:30 od pon. do pt.), na stronie internetowej www.pokis.infoserw.pl (możliwość wygasa na pięć dni przed imprezą), a także podczas koncertu inauguracyjnego (23 sierpnia, Park Północny).

Fot. Materiały promocyjne POKiS-u

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE