Reklama

"Grenlandia nie jest czarno-biała". Wernisaż wystawy tuż tuż

Opublikowano:
Autor:

"Grenlandia nie jest czarno-biała". Wernisaż wystawy tuż tuż - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wystawa malarstwa Tomasza Kurana „Grenlandia nie jest czarno-biała” jest jednym z ważniejszych wydarzeń tegorocznego projektu „VI Festiwal Zorzy Polarnej. Natura, kultura i piękno”, organizowanego przez płocki oddział Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. Wernisaż odbędzie się w piątek o 18 w Galerii Kreski Płockiej Galerii Sztuki, ul. Sienkiewicza 36.

Wystawa malarstwa Tomasza Kurana „Grenlandia nie jest czarno-biała” jest jednym z ważniejszych wydarzeń tegorocznego projektu „VI Festiwal Zorzy Polarnej. Natura, kultura i piękno”, organizowanego przez płocki oddział Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. Wernisaż odbędzie się w piątek o 18 w Galerii Kreski Płockiej Galerii Sztuki, ul. Sienkiewicza 36.

Tomasz Kuran jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się m.in. malarstwem i rysunkiem. Bohaterami jego prac są abstrakcyjne figury i płaszczyzny, które uderzają dynamiką, kolorem i emocjonalnością. Łączy różne techniki, szuka swojej indywidualnej ścieżki. W efekcie w jego twórczości znajdziemy zarówno pejzaże, jak i abstrakcje, grafiki i obrazy monochromatyczne. 

Nad obecną edycją projektu patronat honorowy sprawują: Ambasada Republiki Finlandii, Ambasada Szwecji, Ambasada Królestwa Norwegii, Ambasada Danii, a także prezydent Płocka, zaś naukowy: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Partnerami VI Festiwalu są: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży, Miejski Ogród Zoologiczny, Kino NoveKino Przedwiośnie, Szkoła Podstawowa nr 22 oraz Płocka Galeria Sztuki.

- Oprócz walorów artystycznych dążymy do popularyzacji tradycji i dziedzictwa kulturowego poprzez poznanie legend, mitów i bajek o Aurora Borealis, a także budzenia wrażliwości i szacunku dla odmienności kulturowej narodów żyjących w rejonie jej występowania - mówi o projekcie Emilia Schmidt, dyrektor płockiego Oddziału Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE