Reklama

Festiwal. Rekord frekwencji, ale były incydenty z narkotykami

Opublikowano:
Autor:

Festiwal. Rekord frekwencji, ale były incydenty z narkotykami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Organizatorzy Polish Hip Hp Tv Festiwal triumfują, bo festiwal zakończył się frekwencyjnym sukcesem. Zdarzały się jednak incydenty - pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych za posiadanie narkotyków. Rzecznik przyznaje jednak, że podobne sytuacje zdarzały się także podczas pozostałych tegorocznych festiwali.

Organizatorzy Polish Hip Hp Tv Festiwal triumfują, bo festiwal zakończył się frekwencyjnym sukcesem. Zdarzały się jednak incydenty - pięciu mężczyzn spoza Płocka zostało zatrzymanych za posiadanie narkotyków. Rzecznik przyznaje jednak, że podobne sytuacje zdarzały się także podczas pozostałych tegorocznych festiwali.

Sukces frekwencyjny - tak komentowana jest miniona właśnie czwarta edycja festiwalu hiphopowego. Policja ocenia, że w kulminacyjnym momencie na płockiej plaży bawiło się około 8 tysięcy osób. - To liczba osób, które jednorazowo przebywały na koncertach, ogólna może być jeszcze wyższa - uściśla rzecznik policji Krzysztof Piasek.

Rzeczywiście - organizatorzy oceniają tę liczbę na wyższą.

- Z naszych szacunków wynika, że udało się osiągnąć frekwencję na poziomie 9 tys. osób - mówi Marcin Siwek z agencji Event Time Promo. - To dla nas ogromny sukces, na który pracowaliśmy długi czas. Widać, że nasza ciężka praca przyniosła efekty. Mamy ambicję, aby rozwijać festiwal, choć już dziś jesteśmy numerem jeden w Polsce. Zapału nam nie brakuje, więc myślę, że w kolejnych latach ludzi na plaży będzie coraz więcej. 

Rzecznik przekazał jednak również informacje na temat zdarzeń, do których doszło podczas festiwalu.

- Ogólnie impreza przebiegała spokojnie, ale odnotowaliśmy kilka incydentów związanych z narkotykami, a także kradzież portfela z dokumentami na nadwiślańskiej plaży  - poinformował rzecznik. - Porządku na terenie festiwalu pilnowała ochrona, my interweniowaliśmy w rejonie imprezy.

Łącznie za posiadanie narkotyków policja zatrzymała w piątek pięciu młodych mężczyzn. Jako pierwszy wpadł 24-latek ze Zgierza, który miał przy sobie dwie torebki z suszem roślinnym. Za pomocą testera policjanci uznali susz za marihuanę. Podobne narkotyki mieli przy sobie 20-latek z Mniszewa w gminie Magnuszew oraz 29-latek z Gdyni.

Z kolei przy dwóch warszawiakach - 19- i 20-latku policjanci znaleźli torebki z amfetaminą.

- Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni do domu - mówi Krzysztof Piasek. - Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Czy tylko podczas festiwalu hiphopowego policja zatrzymała kogoś za posiadanie narkotyków? Rzecznik przyznaje, że takie sytuacje, wprawdzie również nieliczne, zdarzały się także podczas festiwali Audioriver i Reggaeland. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE