Reklama

Farben Lehre z nowym albumem. Premiera w sobotę

Opublikowano:
Autor:

Farben Lehre z nowym albumem. Premiera w sobotę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 30 lat minęło... Na graniu w garażu przy trzydziestostopniowym mrozie, na klubowych scenach i w trakcie dużych festiwali. Jakiś czas temu znów zamknęli się w studiu nagraniowym, aby powstało wydawnictwo ?Trzy dekady?. Premiera, a jakże, odbędzie się w ich rodzinnym mieście już 3 września.

30 lat minęło... Na graniu w garażu przy trzydziestostopniowym mrozie, na klubowych scenach i w trakcie dużych festiwali. Jakiś czas temu znów zamknęli się w studiu nagraniowym, aby powstało wydawnictwo „Trzy dekady”. Premiera, a jakże, odbędzie się w ich rodzinnym mieście już 3 września.

Ma być akustycznie, elektrycznie i koncertowo. Tak zapowiadają panowie z Farben Lehre swoje najnowsze muzyczne wydawnictwo. Zespół już w najbliższą sobotę wejdzie na scenę w trakcie Summer Fall Festival, aby świętować jubileusz. Przy okazji powstał album „Trzy dekady”. Szczególnie ważna będzie płyta akustyczna, pierwsza w ich dorobku, zawierająca 16 znanych już utworów i jeden cover. Sesja nagraniowa trwała ponad miesiąc. Słuchaczy czekają niespodzianki.

- Po 30 latach grania możemy sobie pozwolić na odrobinę swobody artystycznej i spróbować nieco z innego pułapu spojrzeć na naszą twórczość – uprzedzają fanów. - Uważamy, że stworzyliśmy zupełnie nową jakość w historii naszej kapeli i tym samym otworzyliśmy kolejne, zdawałoby się dotychczas niedostępne, drzwi na muzycznej drodze. Niektóre kawałki doczekały się wreszcie poważnych wersji, choć już wydawało się, że przepadły gdzieś w tłumie historii i czasu.

Do udziału w powstaniu płyty zaprosili gości. Wspomógł ich były gitarzysta Closterkeller, Mariusz Kumala, klawiszowiec z tej samej kapeli Michał „Rollo” Rollinger i skrzypek Michał Jelonek, z wokalistów Robert Gawliński z grupy Wilki czy też Piotr „Gutek” Gutowski z Indios Bravos.

Drugi krążek będzie tym, do czego Farben Lehre przyzwyczaił swoich zwolenników, czyli czeka ich porządna dawka punkowej energii. Będą to te same utwory, co na pierwszej płycie, tylko w wersjach oryginalnych. Jedynie cover nagrali na nowo.

Mamy jeszcze trzecią płytę w ramach tego samego wydawnictwa zatytułowaną „Koncertowo”. Jest to zapis występu, który odbył się 16 lipca podczas tegorocznego Przystanku Woodstock na Scenie Viva Kultura Pokojowej Wioski Krs'hna. DVD zawiera 30 utworów, cztery nieopublikowane wcześniej videoklipy i jeden wywiad z wokalistą grupy, Wojciechem Wojdą.

W sklepach „Trzy dekady” ukażą się na początku października. W Płocku będzie dostępna 3 września na Summer Fall Festival najprawdopodobniej za 40 zł. Zgodnie z rozpiską rozpoczną koncert o godzinie 20.45.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE