Reklama

Drugi sezon "Pod powierzchnią". Wielomilionowe wpływy z reklam, ale...

Opublikowano:
Autor:

Drugi sezon "Pod powierzchnią". Wielomilionowe wpływy z reklam, ale... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura ... drugi sezon miał mniejszą oglądalność od pierwszego. Największą popularność miał pierwszy odcinek, który wyemitowano 22 października.

... drugi sezon miał mniejszą oglądalność od pierwszego. Największą popularność miał pierwszy odcinek, który wyemitowano 22 października.

Drugi sezon serialu "Pod powierzchnią", do którego część scen nakręcono w Płocku, na antenie TVN można było oglądać we wtorki od 22 października do 3 grudnia 2019 r. - emisja zaczynała się o godz. 21.30. O jego powstaniu przesądziła popularność pierwszej serii.

Jak czytamy na portalu Wirtualne Media, średnia widownia premierowych odcinków serialu wyniosła 993 tys. osób (o 600 tys. mniej niż w pierwszym sezonie - wówczas produkcja gromadziło 1,59 mln widzów), co przełożyło się na 7,67 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 9,77 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 9,36 proc. w grupie 16-59. Dane pochodzą od firmy Nielsen Audience Measurement. Pod względem popularności pierwszy odcinek okazał się bezkonkurencyjny - losy bohaterów śledziło ponad 1,5 mln widzów. W paśmie nadawania serialu TVN znalazł się na trzecim miejscu, po TVP2 (końcowe minuty "M jak Miłość" i "Echo serca", 18,21 proc. udziału w rynku) i TVP1 („Zniewolona” i „Magazyn Expresu Reporterów”; 8,36 proc.). Czwarta pozycja należała do Polsatu (filmy fabularne, "Wataha", 6,49 proc.). TVN był natomiast wiceliderem rynku w grupie wiekowej 16-49 i 16-59.

Niższe były wpływy z reklam. Drugi sezon zagwarantował stacji 13,71 mln zł. Dla porównania portal Wirtualne Media przypomniał, że pierwszy sezon (biorąc pod uwagę dane cennikowe, bez rabatów) przyniósł wpływy na poziomie 14,7 mln zł. Trzeba jednak pamiętać, że sezon "Pod powierzchnią" był od 17 czerwca 2019 r. dostępny za opłatą w serwisie Player.pl.

Jak dotąd stacja TVN nie ogłosiła, czy powstanie trzeci sezon serialu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE