Reklama

Czego jeszcze nie wiemy o tej ulicy? Zapraszają na wspólny spacer

Opublikowano:
Autor:

Czego jeszcze nie wiemy o tej ulicy? Zapraszają na wspólny spacer - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Co wiemy na temat ulicy Sienkiewicza? Okaże się już w najbliższa sobotę. Bo kto pamięta, że niegdyś nad zamurowaną dawną bramą wjazdową do więzienia widniał napis w języku polskim: „Postrach rzuca na niecnych, dobrych ubezpiecza tym domem - Fryderyk Wilhelm III”. Tradycyjnie na spacer zapraszają przewodnicy z Duces Mazovie. Mają też jedną prośbę do nas.

Co wiemy na temat ulicy Sienkiewicza? Okaże się już w najbliższa sobotę. Bo kto pamięta, że niegdyś nad zamurowaną dawną bramą wjazdową do więzienia widniał napis w języku polskim: „Postrach rzuca na niecnych, dobrych ubezpiecza tym domem - Fryderyk Wilhelm III”. Tradycyjnie na spacer zapraszają przewodnicy z Duces Mazovie. Mają też jedną prośbę do nas.

To już kolejny taki spacer ulicami Płocka przybliżający nam wydarzenia sprzed lat i zarazem idealny sposób na spędzenie sobotniego popołudnia i poznanie historii jednej z głównych ulic wytyczonej na początku XIX wieku w wyniku tzw. pruskiej regulacji miasta. Obecna nazwa pojawiła się dopiero po 1918 roku. 

Wszyscy uczestnicy zbiorą się 28 stycznia na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z ul. Misjonarską o godzinie 16.00. Z pewnością pojawi się temat więzienia, dawnej poczty i rozmównicy, także „Igiełek”. - Poszukamy także śladów łaźni miejskiej – zapowiadają przewodnicy. Mają także prośbę, aby dzielić się z nimi anegdotami. Na koniec spaceru wszyscy odwiedzą najnowszą wystawę w Płockiej Galerii Sztuki (bilet wstępu będzie kosztował 2 zł). A kto zechce się rozgrzać, może liczyć około godziny 18.00 na kawę lub herbatę podaną z food trucka Caffe Tumy ustawionego na dziedzińcu PGS.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE