Reklama

Barwny korowód, spektakle i piknik, czyli będzie Heca

Opublikowano:
Autor:

Barwny korowód, spektakle i piknik, czyli będzie Heca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W czwartek zjadą się do Płocka grupy teatralne z całej Polski, aby wystawić u nas swoje spektakle i utrzymać tradycję. W tym roku wypada już 28. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „HECA”.

W czwartek zjadą się do Płocka grupy teatralne z całej Polski, aby wystawić u nas swoje spektakle i utrzymać tradycję. W tym roku wypada już 28. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „HECA”.

Spektakle odbędą się w Spółdzielczym Domu Kultury (czwartek, 8 czerwca, inauguracja o godz. 11.00) i na deskach płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego (piątek, 9 czerwca).

W tym roku wśród uczestników mamy Teatr Talitha Kum z Dąbrowy koło Mławy ze spektaklem „Najdłuższa podróż”, Teatr PSP114 z Warszawy zaprezentuje „Baśń o rycerzu bez konia”, Grupa Teatralna M.I.O.D.E.K. z Chorzowa (mają już na koncie wyróżnienie na płockiej „Hecy”) zaprasza na inscenizację pt. „W poszukiwaniu dobrego humoru”, Dziecięca Grupa Teatralna Skandalek z Radomska wystawi „Bajką o królewiczu, kalejdoskopach i żabie”, Studio Teatralne Julii Kotarskiej-Rekosz z Warszawy zgłosiło przedstawienie „Kluseczka, czyli niech mnie ktoś pokocha”, Grupa Warsztatowa Sceny 5 na 3 z Krakowa zamierza oczarować jury przedstawieniem „Delta”, Teatr Punkt z Warszawy zjawi się z przygotowaną sztuką „Folder z własnym życiem”, Grupa Teatralna Dar z Legnicy wprowadzi widzów w świat „Po drugiej stronie tęczy”, z kolei Teatr Stopa z Warszawy wprowadziła do repertuaru spektakl „Porozmawiajmy jak zwierzęta”, natomiast Teatr Bez Komentarza z Wałbrzycha przyjedzie z historią pt. „Oto człowiek” (grupa młodsza) oraz z drugim przedstawieniem „A jedyna broń… to liczba” (grupa starsza).

Uczestnicy zwiedzą miasto, wezmą udział w warsztatach, obejrzą „Kopciuszka” w teatrze i piątkowe widowisko plenerowe na Wzgórzu Tumskim „Narodziny królewny Wisły” przygotowane według baśni Marty Juzy–Jakubowskiej „Warkocz Królewny Wisły” w wykonaniu grup tanecznych, wokalnych i teatralnych z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku. Około godz. 17.30 ze Wzgórza Tumskiego wyruszy barwny korowód na Tumską do siedziby Młodzieżowego Domu Kultury. W sobotę, 11 czerwca o godz. 9.30 rozpocznie się piknik teatralny na terenie Ogrodu Jordanowskiego i poznamy wyniki tegorocznej „Hecy”. W tegorocznym jury zasiądą: Olga Barańska, Roma Ludwicka, Joanna Stanowska, Dariusz Lewandowski, Robert Kibalski, Radosław Łabarzewski i Blanka Stanuszkiewicz-Cegłowska.  

Pełen program z godzinami spektakli jest dostępny w naszym kalendarzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE