Reklama

Artyzm w odpadkach. Co to za warsztaty?

Opublikowano:
Autor:

Artyzm w odpadkach. Co to za warsztaty? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura "Ekopomysł - twórcze warsztaty upcyklingowe" organizuje Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.

"Ekopomysł - twórcze warsztaty upcyklingowe" organizuje Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.

Warsztaty odbywają się w przedszkolach i szkołach w Płocku oraz w placówkach powiatów płockiego i sierpeckiego. 

- W obecnych czasach bardzo wiele surowców wtórnych trafia do kosza, dlatego też celem prowadzonych warsztatów jest wskazanie, jak można zagospodarować te odpady, tworząc z nich piękne artystyczne dzieła - wyjaśnia Iwona Marczak z RCEE. 

Zajęcia polegają na przybliżeniem uczestnikom zasad prawidłowej segregacji i wyjaśnienia, co się dzieje dalej z posegregowanymi odpadami. Następnie uczestnicy warsztatów wykonują „coś z niczego” – czyli nadają drugie życie niechcianym rzeczom.

Jak dalej wyjaśnia pani Iwona, w tej części zajęć dzieci i młodzież wykazują się dużą kreatywnością przy tworzeniu i ozdabianiu nowych dzieł z pustych butelek plastikowych, starych płyt CD, słoików, nakrętek. Powstają oryginalne wazony, przyborniki, podstawki itp. Takie prace, jak podkreśla, kształtują pozytywne nawyki wielokrotnego wykorzystania odpadów, uczą poszanowania przyrody, pokazują młodym, że nie wszystko musi zostać wyrzucone, bo wiele materiałów można wykorzystać powtórnie, tworząc piękne przedmioty, które mogą być użyteczne i mieć swoją wartość. 

Projekt uzyskał dofinansowanie z programu grantowego Fundusz Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz – System S.A., a partnerem Fundacja Nasza Ziemia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE