Reklama

Zuchwała próba rabunku w podpłockiej miejscowości

Opublikowano:
Autor:

Zuchwała próba rabunku w podpłockiej miejscowości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jednej z podpłockich miejscowości doszło wczoraj do próby kradzieży. Policjanci poszukują sprawcy.

W jednej z podpłockich miejscowości doszło wczoraj do próby kradzieży. Policjanci poszukują sprawcy. 

Policjanci dostali zgłoszenie o próbie kradzieży w miejscowości Stare Proboszczewice. Zgłoszono próbę kradzieży... królika. 

- Całe zdarzenie miało miejsce w czwartek 14 września około godziny 15:30, kiedy to właściciela jednej z posesji w Starych Proboszczewicach zaniepokoiło głośne ujadanie psów - relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - Wyszedł on na teren swojej posesji, gdzie ku swojemu zdziwieniu zauważył, że jakiś mężczyzna stoi przy klatkach z królikami i wkłada królika do worka.

Na widok właściciela posesji zaczął uciekać. Musiał uczynić to bardzo niezdarnie, bo przy okazji zgubił portfel, w którym oprócz 140 złotych w gotówce był też... dowód osobisty. Warto dodać, ze królik, który prawie został skradziony, jest wart zaledwie ok. 100 złotych.

Wezwani na miejsce policjanci stwierdzili, że mężczyzna jest im znany, bo w przeszłości dopuszczał się podobnych czynów. Nie udało się go jeszcze zatrzymać, bo... zniknął. Nie ma go w miejscu zamieszkania, ale śledczy zapowiadają, że rozwikłanie zagadki jest już blisko. 

- Jak zapowiadają policjanci z Posterunku Policji w Starej Białej,  jego zatrzymanie to kwestia kilku najbliższych dni - mówi Piasek. - Po zatrzymaniu mężczyzna odpowie za wykroczenie usiłowania kradzieży, za co przewidziana jest kara grzywny do 5 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE