Reklama

Zobacz, w których miejscach jest przyjaźnie

Opublikowano:
Autor:

Zobacz, w których miejscach jest przyjaźnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W PSS-ach przywożą zakupy, w klubach można zagrać w brydża, w bibliotekach są kursy komputerowe - od dziś tytułem "Miejsce przyjazne seniorom" może posługiwać się 15 funkcjonujących w Płocku firm, instytucji, klubów osiedlowych. Pomysłodawcy akcji mają nadzieję, że z czasem lista uhonorowanych tym certyfikatem znacznie się powiększy.

W PSS-ach przywożą zakupy, w klubach można zagrać w brydża, w bibliotekach są kursy komputerowe - od dziś tytułem "Miejsce przyjazne seniorom" może posługiwać się 15 funkcjonujących w Płocku firm, instytucji, klubów osiedlowych. Pomysłodawcy akcji mają nadzieję, że z czasem lista uhonorowanych tym certyfikatem znacznie się powiększy.

Płocka Rada Seniorów postanowiła wyróżnić te miejsca, w których osoby starsze czują się dobrze i bezpiecznie. Istotna była również atmosfera miejsca, sposób traktowania starszych odwiedzających lub klientów, otwartość na ich potrzeby i możliwości.

Do tytułu „Miejsca przyjaznego seniorom” zgłoszonych zostało 15 kandydatur. Po zweryfikowaniu ich przez komisję PRS oraz przez kapitułę akcję, zapadła decyzja o przyznaniu certyfikatów... wszystkim zgłoszonym.  Ich uroczyste wręczenie odbyło się dziś  w auli ratusza, a w roli gospodarza ceremonii wystąpił prezydent Andrzej Nowakowski.

Najwięcej certyfikatów trafiło do Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej za działalność klubów osiedlowych:  Klubu Osiedla Kochanowskiego, Klubu Osiedla Dworcowa i Klubu Osiedla Łukasiewicza oraz Spółdzielczego Domu Kultury, w których seniorzy mają wieczorki taneczne, grają w brydża, szachy do ich dyspozycji jest też pracownia plastyczna i komputerowa, a także zajęcia sportowe – postaw na zdrowie, gimnastykę poranną dla pań, zajęcia manualne, imprezy okolicznościowe: Dzień Babci, Dzień Kobiet, Dzień Sąsiada, spotkania wigilijne i wielkanocne.

W klubach osiedlowych działają kabarety „Z kapelusza” i „Układ Koleżeński”, chóry Jesienny Promień” i „Serenada” oraz kapele „Stare Wiarusy” i „Malina Band”. – Jesteśmy otwarci na każdy pomysł, z którym zgłoszą się do nas seniorzy. Działają u nas seniorskie kabarety, chóry i kapele, które mają u nas nie tylko swoje próby, ale również prezentują publicznie swe umiejętności – powiedział Portalowi Płock prezes spółdzielni,  Jan Rączkowski. – Serdecznie zapraszamy seniorów, którzy mają pomysły na nową działalność. Na pewno znajdą u nas miejsce dla siebie.

Dwa certyfikaty trafiły do Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Zgoda”. Dwa jej sklepy – przy ul. Kolegialnej 26 c oraz przy Miodowej 4 oferują dostarczanie dwa razy w tygodniu zakupów do domu dla seniora, a także profesjonalną obsługę klienta oraz pomoc przy robieniu zakupów. Z kolei Płocka Orkiestra Symfoniczna oferuje seniorom bogaty repertuar koncertowy, miłą, rzetelną obsługę seniora oraz wstęp wolny na koncerty w muzeach oraz podczas Letniego Festiwalu Muzycznego.

Certyfikaty dostały też dwie kawiarnie przy Starym Rynku  -  „Vis a Vis” ma dla seniorów zniżki na dla seniorów (na kawę i herbatę i to przy zakupie deserów), natomiast Czarny Kot poza podobną ofertą organizuje również potańcówki dla seniorów.

Uznanie starszych płocczan zdobyła tez Biblioteka  Zielińskich za bogaty księgozbiór ciekawą ofertę prasową dla seniorów, a także  Gabinet Kosmetyczny Teresy Bożeny Owczarek przy Nowy Rynek 1, który w swej ofercie dla seniorów ma zabiegi kosmetyczne i gwarancję dozy luksusu. A wszystko ze specjalnym rabatem.

Filia biblioteczna nr 8 (ul. Walecznych 20) Książnicy Płockiej z myślą o osobach starszych organizuje kurs komputerowy „Klikanie myszką nie jest trudne”, comiesięczne spotkania seniorów, akcję „Bezpieczny senior”, Dzień Seniora, ognisko i grilla w gospodarstwie agroturystycznym oraz spotkania wigilijne i wielkanocne.

Muzeum Mazowieckie (ul. Tumska 8) może się pochwalić certyfikatem „Miejsce przyjazne seniorom dzięki audiodeskrypcji dla osób z dysfunkcjami wzroku, windom przystosowanym dla niepełnosprawnych, budynkowi bez barier architektonicznych oraz licznym wernisażom i wydarzeniom skierowanym do seniorów. Z kolei Centrum Języków Obcych – YLC (ul. Kościuszki 9) z myślą o osobach starszych przygotowało kursy językowe dla seniorów, profesjonalną naukę języków obcych Metodą Direct English oraz stałą pomoc dydaktyczna.

Oferta Działu Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 3c) to organizacja cyklicznych spotkań „W krainie dziewięciu muz”, ciekawe formy spędzania wolnego czasu, cykl spotkań „Muzyka terapią dla każdego”, książki do słuchania, możliwość dostarczania literatury do domów oraz „Spotkania z X muzą”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE