Reklama

Znów korki w centrum. Skrócili światła?

Opublikowano:
Autor:

Znów korki w centrum. Skrócili światła? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po naszej interwencji udało się wydłużyć czas przejazdu na skrzyżowaniu Kolegialnej z Kilińskiego i trochę zmniejszyć tworzące się tam korki. A tymczasem - donosi nasz czytelnik - ostatnio ni z tego ni z owego ktoś znów przestawił światła i znów kierowcy grzęzną ww korku.

Po naszej interwencji udało się wydłużyć czas przejazdu na skrzyżowaniu Kolegialnej z Kilińskiego i trochę zmniejszyć tworzące się tam korki. A tymczasem - donosi nasz czytelnik - ostatnio ni z tego ni z owego ktoś znów przestawił światła i znów kierowcy grzęzną w korku.

Na prośbę naszego czytelnika udało nam się na początku roku namówić Ratusz na wydłużenie czasu przejazdu przez skrzyżowanie przy rogatkach dla kierowców jadących Kolegialną w stronę Wyszogrodzkiej i Słonecznej. Kilkanaście sekund nie wystarczało tłumom samochodów, które wybierały tę trasę, obawiając się korków na Piłsudskiego w związku z budową wiaduktu i kierowcy grzęźli w korku. Ratusz przystał na propozycję naszego czytelnika i czas wydłużono o kilka zbawiennych sekund.

Ale nie na długo - jak pisze płocczanin, niedawno wszystko wróciło do stanu sprzed zmian i znów w tym miejscu tworzą się korki.  - Co się w tym mieście wyprawia?! - dziwi się nasz czytelnik.

Jacek Ambroziak, pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego w płockim Ratuszu zapewnia, że od czasu naszej interwencji, czas na przejazd nie został skrócony. - Zwiększył się natomiast ruch na tym odcinku w związku z zamknięciem kilka tygodni temu drugiego pasa Piłsudskiego w stronę Podolszyc  - wyjaśnia. - Teraz zarówno w stronę centrum, jak i w przeciwną kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu, dlatego wielu z nich wybiera alternatywne trasy.

Ambroziak  obiecuje przyjrzeć się sytuacji na skrzyżowaniu i rozważyć możliwość wydłużenia czasu przejazdu o kolejne sekundy. Trzeba jednak uważać, by nie zablokować z kolei  Kilińskiego albo 1 Maja.

Fot. Korkonet (ok. 14.30 w poniedziałek)

Czytaj też: Korki przez budowę wiaduktu. Co robić?

O korkach w innym miejscu pisaliśmy też tutaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE