Reklama

Zmiany w parafiach. Gdzie nowi proboszczowie?

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w parafiach. Gdzie nowi proboszczowie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kuria diecezji płockiej poinformowała o nominacjach proboszczowskich i zmianach personalnych, dotyczących m.in. Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku oraz niektórych instytucji diecezjalnych.

Kuria diecezji płockiej poinformowała o nominacjach proboszczowskich i zmianach personalnych, dotyczących m.in. Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku oraz niektórych instytucji diecezjalnych.  

W poniedziałek, 28 maja odbędzie się w Kurii Diecezjalnej w Płocku spotkanie biskupa płockiego i biskupa pomocniczego z kapłanami przechodzącymi na emeryturę oraz nowo mianowanymi księżmi proboszczami i pracownikami instytucji diecezjalnych. Odbędzie się także uroczyste wręczenie nominacji.

Nowego administratora parafii zobaczymy m.in. w Mochowie oraz w parafii pw. św. Aleksego w Płocku – Trzepowie. Poniżej zamieszczamy niektóre z planowanych zmian. Szczegółowe informacje o dotyczące nominacji można znaleźć na stronach diecezji płockiej

  • Ks. kan. Zbigniew Kaniecki, proboszcz parafii pw. św. Aleksego w Płocku – Trzepowie, z dniem 1 lipca br. mianowany proboszczem parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Białej.
  • Ks. kan. Grzegorz Mierzejewski, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Mochowie, z dniem 1 lipca br. mianowany proboszczem parafii pw. św. Achacjusza w Skołatowie.
  • Ks. Grzegorz Mazurkiewicz, rezydent w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, z dniem 1 lipca br. mianowany administratorem parafii pw. św. Aleksego w Płocku – Trzepowie.
  • Ks. Krzysztof Wojciech Muzal, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Rogotwórsku, z dniem 1 lipca br. mianowany administratorem parafii pw. św. Marcina w Mochowie.

Zmiany dotyczą także Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.

Ks. Andrzej Pieńdyk, aktualny rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, od września obejmie funkcję  prorektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Zastąpi go ks. Tomasz Brzeziński, dotychczasowy prefekt Roku Propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Natomiast ks. Radosław Zawadzki, dotychczasowy misjonarz w Peru i wicerektor Seminarium Duchownego w Iquitos, mianowany został prefektem Roku Propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i dyrektorem Centrum Powołaniowego w Płocku.

Nowym dyrektorem Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Metanoia” od września będzie ks. Jarosław Mokrzanowski, sekretarz biskupa płockiego. Zastąpi na tym stanowisku ks. kan. Jarosława Kamińskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE