Reklama

Złodziej już złapany. Przez własną nieuwagę

Opublikowano:
Autor:

Złodziej już złapany. Przez własną nieuwagę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę pisaliśmy o włamaniu do drukarni na Tumskiej. Właśnie okazało się, że z wykryciem kim był sprawca policjanci nie mieli większego problemu.

W środę pisaliśmy o włamaniu do drukarni na Tumskiej. Właśnie okazało się, że z wykryciem kim był sprawca policjanci nie mieli większego problemu.

Złodziej, jak każdy, też może mieć pecha i przez nieuwagę zostawić poszlakę dla funkcjonariuszy. W tym przypadku, jak poinformował policyjny rzecznik Krzysztof Piasek, złodziej zostawił swoje dane personalne, więc zagadka okazała się wyjątkowo szybka i prosta do rozwiązania.

Chodzi o włamanie do pomieszczeń drukarni na Tumskiej, które miało miejsce w tym tygodniu w nocy z poniedziałku na wtorek. Ukradziono elektronarzędzia o wartości 1 tys. 600 zł. Zaraz po zgłoszeniu przestępstwa, na miejsce pojechali policjanci. Przy sprawdzaniu miejsca zdarzenia znaleźli książeczkę wojskową i prawo jazdy należące do 41-letniego płocczanina.

- W wyniku dalszych działań policjantom nie udało się zatrzymać właściciela dokumentów, gdyż nie zastali go w mieszkaniu. Włamywacz został zatrzymany wczoraj tj. 6 lipca o godzinie 6.00 – mówi Krzysztof Piasek. Mężczyzna przyznał się w trakcie przesłuchania do włamania i kradzieży elektronarzędzi. - Oświadczył również, że zgubił swoje dokumenty w czasie, gdy włamywał się przez okno zabezpieczone kratą i drewnianą płytą.

Policjanci nie znaleźli jednak skradzionych narzędzi w jego miejscu zamieszkania. - Podczas przesłuchania zatrzymany powiedział policjantom, że zdążył już cały łup sprzedać przypadkowym osobom z Płocka, natomiast pieniądze ze sprzedaży przeznaczył na zakup alkoholu – dodaje rzecznik. - Po przesłuchaniu i złożeniu przez zatrzymanego wyjaśnień, został zwolniony.

W kodeksie karnym przewidziano do 10 lat pozbawienia wolności jako karę za włamanie.

Czytaj też: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE