Reklama

Zjemy 30 tysięcy puszczaków. Minimum!

Opublikowano:
Autor:

Zjemy 30 tysięcy puszczaków. Minimum! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tyle puszczaków, jak niegdyś nazywano paczki na Mazowszu Płockim, wypiecze dziś w Tłusty Czwartek piekarnia PSS Zgoda przy Otolińskiej. - Na pewno pójdą wszystkie - zapewniają w Społem. A do tych 30 tysięcy trzeba dodać kolejne kilkadziesiąt tysięcy okrągłych łakoci, wypiekanych w innych sklepach, cukierniach, piekarniach i kuchniach płocczanek.

Tyle puszczaków, jak niegdyś nazywano paczki na Mazowszu Płockim, wypiecze dziś, w Tłusty Czwartek piekarnia PSS Zgoda przy Otolińskiej. - Na pewno pójdą wszystkie - zapewniają w Społem. A do tych 30 tys. trzeba dodać kolejne kilkadziesiąt tysięcy okrągłych łakoci, wypiekanych w innych sklepach, cukierniach, piekarniach i kuchniach płocczanek.

Nawet ci, którzy nie przepadają za brązowym ciastkiem zdobionym pękającym, lśniącym lukrem i marmoladowym nadzieniem w środku, uczynią zadość tradycji końcówki karnawału i spałaszują choć jednego pączka. Okrągłe ciastko można kupić dziś dosłownie wszędzie - sklepowe lady od rana uginają się od świeżych pączków i obsypanych białym puchem cukru pudru faworków, sklepy kuszą ceną nawet kilkudziesięciu groszy za tłusty smakołyk.

Tak jak w ubiegłym roku chyba najwięcej pączków dostarczy nam dziś piekarnia PSS Zgoda przy Otolińskiej - jak mówi Małgorzata Bartnik, szefowa działu handlowego w Społem Płock, sklepy PSS są gotowe nakarmić pączkami blisko 30 proc. płocczan - z piekarni wyszło dziś ponad 30 tysięcy okrągłych ciastek. Doświadczenia ubiegłych lat pokazały, że to optymalna ilość w Tłusty Czwartek.  - Na pewno wszystkie zostaną zjedzone, choć to faktycznie dużo,  zważywszy na fakt, że w zwykły dzień pieczemy ok. tysiąca, góra półtora tysiąca pączków - mówi dyrektorka.   Pączek w PSS Zgoda kosztuje 1,49 zł.

Chyba w żadnym płockim sklepie nie pojawia się nasza płocka, regionalna nazwa pączków, czyli puszczaki. A szkoda! Skąd się wzięła i dlaczego przed Wielkim Postem objadamy się pączkami czytaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE