Reklama

Zimno, szaroburo, a oni do wody! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zimno, szaroburo, a oni do wody! [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbardziej zimnolubni płocczanie rozpoczęli sezon popisową kąpielą w Sobótce. Dla płockich Morsów obecna temperatura wody w zalewie to niemal wrzątek - wszak przed nimi kąpiele w przeręblach!

Najbardziej zimnolubni płocczanie rozpoczęli sezon popisową kąpielą w Sobótce. Dla płockich Morsów obecna temperatura wody w zalewie to niemal wrzątek - wszak przed nimi kąpiele w przeręblach!

Wczoraj, w niedzielę kilkanaścioro śmiałków ze stowarzyszenia Płockich Morsów jak co roku mniej więcej o tej porze uroczyście wbiegło do Sobótki, inaugurując sezon zimowych kąpieli. Już po raz ósmy. Jak zwykle nie zabrakło fikuśnych przebrań, z panem w muszce i eleganckim kapelusiku, panią w szalu  i tajemniczym Morsem z maską na twarzy
na czele. Pluskający się w zimnej wodzie mieli tez inne akcesoria - m.in. kaczuszki i inne zabawki. Gdyby nie fakt, że mniej zimnolubni płocczanie obserwujący wodne harce opatuleni byli w jesienne płaszcze, można by uznać, że właśnie mamy dość pochmurny, ale jednak środek lata - miny Morsów nie zdradzały bynajmniej, że woda w Sobótce jest zimna. Zresztą… dla nich to pewnie ukrop, w końcu na kąpiele w wyrąbanej przerębli przyjdzie jeszcze czas.

Morsy niestrudzenie przekonują, że lodowate kąpiele to najlepszy antybiotyk - po takiej kuracji odporność znacznie się zwiększa i właściwie o chorobach, przeziębieniach można zapomnieć.

Fot. Krzysztof Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE