reklama

Zbieramy nakrętki! Tym razem dla Lenki

Opublikowano:
Autor:

Zbieramy nakrętki! Tym razem dla Lenki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościLenka to po Julianku cierpiącym na mukowiscydozę kolejny chory maluszek, któremu stara się pomóc galeria Wisła swoją nakrętkową akcją.

Lenka to po Julianku cierpiącym na mukowiscydozę kolejny chory maluszek, któremu stara się pomóc galeria Wisła swoją nakrętkową akcją.

Płocka galeria już od wielu miesięcy prowadzi akcję „Nie wyrzucaj nakrętek”. Dochód ze sprzedaży kilogramów, a nawet ton plastikowych nakrętek, które płocczanie wrzucają do specjalnych pojemników ustawionych w galerii, przekazywany jest rodzicom chorych dzieci. - Dzięki pomocy należących do Caelum Development galerii i centrów handlowych, w tym galerii Wisła, dotychczas udało się kupić wózek dla Kacperka Ruchniewicza, a ostatnio kamizelkę oscylacyjną dla Julianka Dymianowskiego ze Skwierzyny - cieszy się Łukasz Kanigowski z galerii Wisła.

Półtoraroczny Julianek, chory na mukowiscydozę, potrzebował specjalnej, bardzo kosztownej kamizelki oscylacyjnej, która oczyszcza drogi oddechowe i ułatwia oddychanie. Dzięki nakrętkowej akcji, udało się wesprzeć rodziców dziecka. - Przez niespełna pięć miesięcy od rozpoczęcia akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Julianka zebraliśmy ponad 4 mln plastikowych nakrętek, które ważyły 10.375 kg, a całkowity dochód z ich sprzedaży, tj. 8300 zł trafił na konto Fundacji MATIO, która przekazała tę kwotę Juliankowi Dymianowskiemu ze Skwierzyny -informuje Kanigowski.- W akcji zbierania nakrętek dla Julianka udział wzięło wiele firm, instytucji oraz osób prywatnych. Jednak największe podziękowania należą się przedszkolakom i uczniom ponieważ w akcji uczestniczyły prawie wszystkie przedszkola oraz wiele szkół z Płocka i całego regionu, które zebrały w sumie ponad 3 tony nakrętek!

Teraz na pomoc czeka kilkuletnia Lenka Tuzińska. Dziewczynka urodziła się 25 listopada 2006 roku z wrodzoną wadą serca. Na skutek niedotlenienia, do którego doszło podczas operacji, Lenka nie rozwija się jak inne dzieci. Uwielbia chodzić, ale niestety nie radzi sobie z tym samodzielnie. Szansą na poznawanie i odkrywanie świata jest specjalne urządzenie NF Walker, który umożliwi jej samodzielne chodzenie. Koszt takiego urządzenia to 29 000 PLN. Rodzice dziewczynki takich pieniędzy nie mają, więc polskie galerie znów mają pełne ręce nakrętkowej roboty. - Kontynuujemy akcję „Nie wyrzucaj nakrętek” - zbieramy dalej! - zachęca Łukasz Kanigowski.

Galeria Wisła przypomina też, że w dalszym ciągu można pomóc Juliankowi, wpłacając pieniądze na jego konto:

BPH S.A. Oddział Kraków, nr 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248, w tytule wpłaty prosimy wpisać "Dla Juliana Dymianowskiego".

Z kolei Lenkę można wspomóc wpłacając dowolną kwotę na subkonto Lenki w fundacji Słoneczko.

FUNDACJA SŁONECZKO, Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Subkonto 23/T

Więcej informacji o Lence : www.lenka-tuzinska.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE