Reklama

Zapraszają na spotkanie z Adrianem Zandbergiem

Opublikowano:
Autor:

Zapraszają na spotkanie z Adrianem Zandbergiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Adriana Zandberga, jako reprezentanta partii Razem, zobaczyła cała Polska w telewizyjnej debacie tuż przed wyborami do parlamentu. Został wówczas nawet okrzyknięty nową twarzą lewicy. Pojawi się w Płocku na otwartym spotkaniu w Spółdzielczym Domu Kultury.

Adriana Zandberga, jako reprezentanta partii Razem, zobaczyła cała Polska w telewizyjnej debacie tuż przed wyborami do parlamentu. Został wówczas nawet okrzyknięty nową twarzą lewicy.  Pojawi się w Płocku na otwartym spotkaniu w Spółdzielczym Domu Kultury. 

Spotkanie z Adrianem Zandbergiem, jak zapowiadają organizatorzy, będzie okazją do dyskusji na temat propozycji partii RAZEM, obecnej sytuacji politycznej i roli lewicy w Polsce. Najwyraźniej członkowie partii zamierzają przypomnieć, że jeszcze funkcjonują. Chcą opowiedzieć o swojej dotychczasowej działalności. Chociaż partia nie dostała się do Sejmu, to jednak zdołała załapać się na subwencję. Na stronie internetowej wciąż publikują kolejne teksty, a nawet listy otwarte, jak w przypadku strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Sam Zandberg nie unika telewizyjnych kamer, czasem występuje jako komentator bieżących wydarzeń.

Adrian Zandberg z wykształcenia jest historykiem, jednak od 2000 roku angażuje się także w politykę. Współpracował z Piotrem Ikonowiczem, wspólnie z Jackiem Kuroniem opublikował artykuł „III RP dla każdego”, był także członkiem Unii Pracy. Współorganizował protesty przeciwko pomysłowi likwidacji nieodpłatnych studiów oraz przy wysyłaniu polskich żołnierzy do Iraku. Po odejściu z UP zaangażował się m. in. w tworzenie stowarzyszenia Młodzi Socjaliści, aż w maju 2015 roku powstała partia RAZEM. Zandberg znalazł się w zarządzie krajowym, odpowiadał również za kontakty z mediami. W trakcie ostatnich wyborów kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca w okręgu warszawskim, uzyskując siódmy wynik w stolicy, co jednak nie zagwarantowało mu mandatu. Stał się powszechnie znany dzięki udziałowi w telewizyjnej debacie liderów ugrupowań startujących w wyborach. Niektórzy ogłosili go później jej nieformalnym zwycięzcą, a nawet nową twarzą lewicy. Pojawiły się opinie, że powstanie partii RAZEM przyczyniło się do porażki startującemu w koalicji SLD, przechwytując lewicowy elektorat. W rozmowie z nami przyznał to również obecny lider SLD, Włodzimierz Czarzasty. Według niego przesunięcie mogło oscylować w granicach dwóch procent.

Spotkanie z Adrianem Zandbergiem odbędzie się w Płocku w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Krzywoustego 24 sierpnia o godzinie 18.00. Członkowie partii przekonują, że chcą porozmawiać z mieszkańcami o problemach miasta i możliwości wspólnego działania.  

[ZT]10869[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE