Reklama

Z TV Regiony dowiemy się o groźbie powodzi

Opublikowano:
Autor:

Z TV Regiony dowiemy się o groźbie powodzi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w 2014 roku mieszkańcy powiatu płockiego będą mogli dowiedzieć się o nadchodzącym zagrożeniu powodziowym z TVP Regiony dostępnej w pakiecie naziemnej telewizji cyfrowej.

Już w 2014 roku mieszkańcy powiatu płockiego będą mogli dowiedzieć się o nadchodzącym zagrożeniu powodziowym z TVP Regiony dostępnej w pakiecie naziemnej telewizji cyfrowej.

W Płocku odbywa się ogólnopolskie spotkanie wojewodów i komendantów wojewódzkich policji, w którym biorą udział również minister administracji i cyfryzacji Michał Boni oraz minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz i komendant główny policji Marek Działoszyński. Główne tematy poruszane podczas odbywającej się w naszym mieście narady to bezpieczeństwo imprez masowych, zapobieganie przemocy domowej i przeciwdziałanie mowie nienawiści.

Michała Boniego zapytaliśmy, czy wzorem województwa lubuskiego będziemy mogli liczyć na uruchomienie w TVP Regiony systemu ostrzegania o nadchodzących zagrożeniach. – Pracujemy nad wdrożeniem w życie systemu ogólnopolskiego powiadamiania o wszelkich typach zagrożeń – odpowiedział minister administracji i cyfryzacji. – Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z harmonogramem, już w 2014 roku system ten powinien funkcjonować w całym kraju. A więc również na Mazowszu.

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów Michał Boni podkreślał, że bardzo ważne jest stworzenie specjalnej listy kontrolnej, dzięki której każda instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa imprez masowych będzie mogła sprawdzić, czy wszystko zostało należycie przygotowane.

– Taka lista powinna stać się obowiązkowa we wszystkich województwach – powiedział minister administracji i cyfryzacji. – Chcielibyśmy bardzo precyzyjnie ustalić, kto przy organizacji imprez masowych, a szczególnie meczów piłki nożnej, ponosi odpowiedzialność za konkretne działania.


W trakcie płockiej narady wojewodowie i szefowie policji dyskutowali także o niebieskiej karcie i wszelkich związanych z nią ustaleniami. – Policja musi wiedzieć, jak powinna współpracować w tej sprawie z ośrodkami pomocy społecznej – mówił Michał Boni. – Przypadek, który analizował wojewoda mazowiecki, może pomóc w znowelizowaniu ustawy o przeciwdziałaniu pomocy w rodzinie tak, aby poszkodowanych nie narażać na długotrwałe wyczekiwanie na załatwienie swojej sprawy. Chodzi o to, aby pomoc organizowana była jak najsprawniej.

Minister spraw wewnętrznych nie ukrywał, że wspólne spotkania wojewodów z komendantami policji i przedstawicielami rządu są konieczne. – Państwo jest skuteczne tylko wtedy, gdy działania różnych jego instytucji są doskonale skoordynowane – podkreślił Bartłomiej Sienkiewicz. – Musimy ujednolicić systemy reagowania na wszelkie zjawiska związane z organizacją imprez masowych, przemocą w rodzinie i mową nienawiści. Niezależnie od tego, w jakiej części kraju dojdzie do takiego zdarzenia, należy reagować w taki sam sposób.

Zanim rozpoczęła się płocka narada, jej uczestnicy spacerowali po Starym Mieście, odwiedzając między innymi Muzeum Diecezjalne i katedrę. Zanim rozpoczęła się narada, wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego dzisiaj Tadeusza Mazowieckiego.

Uczestniczący w spotkaniu z mediami ministrowie Bartłomiej Sienkiewicz i Michał Boni podkreślali wkład Tadeusza Mazowieckiego w tworzenie podwalin pod obecną administrację wojewódzką. – Sądzę, że duch Tadeusza Mazowieckiego przez cały czas unosił się nad salą, w której odbywało się nasze spotkanie – podsumował minister spraw wewnętrznych.


Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE