Reklama

Z Piłsudskiego zniknął fotoradar. Co dalej?

Opublikowano:
Autor:

Z Piłsudskiego zniknął fotoradar. Co dalej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy Piłsudskiego nie straszy już pusty maszt na fotoradar - kilka dni temu został zdemontowany. Straszak zniknął na zawsze?

Przy Piłsudskiego nie straszy już pusty maszt na fotoradar - kilka dni temu został zdemontowany.  Straszak zniknął na zawsze?

Rok temu pisaliśmy, że poza strażnikami miejskimi fotografującymi kierowców, którzy zbyt mocno wciskają pedał gazu, rolę straszaka przed nadmierną prędkością pełniły tylko dwa maszty i tablice ostrzegające przed kontrolą fotoradarową. Na wszelki wypadek niektórzy kierowcy wprawdzie zwalniali zawsze przy dwóch szarych skrzynkach na masztach ustawionych przy Kutnowskiej i Piłsudskiego, ale - jak dowiedzieliśmy się wtedy w biurze prasowym Generalnego Inspektora Transportu Drogowego -  od dawna nie było tam urządzeń rejestrujących. 

Kilka dni temu z Piłsudskiego zniknęła pusta obudowa.  - Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 28 czerwca br. jesteśmy zobligowani do zlikwidowania masztów i szarych obudów, w których nie planujemy umieszczać urządzeń rejestrujących i likwidacja masztów w Płocku jest  jednym z etapów tych działań - potwierdza Aleksandra Kobylska z biura prasowego GITD.

Jak już pisaliśmy z szeroko komentowanych 300 nowych fotoradarów, czyli żółtych skrzynek nazywanych skarbonkami ministra Rostowskiego, które postawił Główny Inspektor Transportu Drogowego na polskich drogach, w Płocku nie pojawił się ani jeden. Na Mazowszu ustawiono 17 żółtych skrzynek.

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE