Reklama

Wystawa prac tworzonych z potrzeby serca

Opublikowano:
Autor:

Wystawa prac tworzonych z potrzeby serca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątkowe popołudnie w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż trzech wystaw: grafiki i rysunki Łukasza Zedlewskiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie „Poszukiwanie” czyli prace młodego pokolenia studentów warszawskiej ASP oraz „Chce się wracać … – Poranek Dzieciństwa”.

W piątkowe popołudnie w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż trzech wystaw: grafiki i rysunki Łukasza Zedlewskiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie „Poszukiwanie” czyli prace młodego pokolenia studentów warszawskiej ASP oraz „Chce się wracać … – Poranek Dzieciństwa”.

Ostatnia z ekspozycji ma charakter szczególny. Składa się na nią 26 prac przygotowanych przez 12 artystów młodego pokolenia, studiujących na ASP w Warszawie. Po zakończeniu wystawy wszystkie dzieła zostaną zlicytowane, a pieniądze z aukcji będą przekazane rodzicom Antosia Faberskiego – chłopca, który walczy z ciężką chorobą genetyczną. Aukcja została zaplanowana na piątek 4 kwietnia na godzinę 17.

Gdy dyrektorka Płockiej Galerii Sztuki usłyszała historię życia małego Antosia, nie wahała się nawet przez moment. Natychmiast uznała, że dla kierowanej przez nią instytucji możliwość przyczynienia się do pomocy choremu chłopcu to wyróżnienie i zaszczyt.

Na pomysł zorganizowania wystawy „Chce się wracać … – Poranek Dzieciństwa” wpadł student warszawskiej ASP Krzysztof Orankiewicz. Udało mu się pozyskać do współpracy jedenaścioro koleżanek i kolegów z uczelni. Łącznie stworzyli oni 6 obrazów. Na liście twórców znaleźli się, oprócz pomysłodawcy: Anna Bojas, Anna Wiącek, Agnieszka Strojna, Patrycja Kurus, Dominika Nasiadko, Kamila Szymańska, Elżbieta Gołowko, Maria Kazimierczyk, Robert Jankowski, D.W. Karolak, Dariusz Radecki.

Antoś Faberski choruje na Zespół Apertam genetyczną chorobę dotykającą jedno na 200 tysięcy dzieci. W przypadku Antosia objawami są rozszczep podniebienia, zrośnięte paluszki dłoni i stóp oraz deformacja czaszki. Chłopiec był już operowany w klinice w Dallas w Stanach Zjednoczonych, ale przed nim wciąż jeszcze wiele wizyt w szpitalach i operacji. Niestety, niezwykle kosztownych.

Dlatego właśnie rodzice Antosia robią wszystko, by zebrać pieniądze potrzebne na leczenie, a później na rehabilitację chłopca. Do akcji pomocy włączyło się już mnóstwo osób prywatnych, firm, instytucji, przedstawicieli świata sportu. W tym gronie są między innymi: portale Allegro i siepomaga.pl, Telewizja Polska, Caritas Polska, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Polski Związek Piłki Nożnej, Esktraklasa S.A., piłkarska reprezentacja Polski i organizatorzy Grand Prix Warszawy w biegach.

Teraz lista ludzi o wrażliwych sercach, którzy chcą wesprzeć rodziców Antosia Faberskiego w walce o zdrowie ich synka, poszerzy się o młodych adeptów malarstwa. Oraz wszyscy ci, którzy zechcą kupić przynajmniej jeden z 26 obrazów, jakie zostaną pokazane na wystawie „Chce się wracać … – Poranek Dzieciństwa”.

Fot. PGS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE