Reklama

Wysokie krawężniki. Czy miasto nie wywiązało się z obietnic?

Opublikowano:
Autor:

Wysokie krawężniki. Czy miasto nie wywiązało się z obietnic?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Napisał do nas czytelnik, który jest rozżalony działaniami Urzędu Miasta. Jego zdaniem Ratusz robi za mało w kwestii zlikwidowania wysokich krawężników na niektórych ulicach.

Napisał do nas czytelnik, który jest rozżalony działaniami Urzędu Miasta. Jego zdaniem Ratusz robi za mało w kwestii zlikwidowania wysokich krawężników na niektórych ulicach. 

Zwraca uwagę na ścieżki rowerowe m.in. Łukasiewicza i Gwardii Ludowej. Jego zdaniem, krawężniki są tam za wysokie, a jazda mało komfortowa. Na potwierdzenie przysłał kilka zdjęć.  

- Rok temu zapewniano nas, że zostaną zlikwidowane podjazdy - napisał. - To, że podjazd jest zrobiony z leżącego krawężnika nie oznacza że jeździ się po nim dobrze. Niestety, taki jest standard wykonania starszych ścieżek.

[ZT]12559[/ZT]

Zapytaliśmy w Ratuszu, czy miasto planuje dalszą modernizację ścieżek gorszej jakości. W urzędzie przyznają, że starsze ścieżki, jak np. te przy Łukasiewicza czy Gwardii Ludowej, są wykonane w innej technologii, niż te obecnie budowane. Stąd też niedogodności. 

- W ubiegłym roku Miejski Zarząd Dróg obniżył część krawężników - mówi Konrad Kozłowski z zespołu ds. współpracy z mediami w Urzędzie Miasta. - W tym roku planowane są kolejne takie działania, w ramach bieżącego utrzymania - zapewnia. 

Kilka z nich, takie jak np. ta przy Łukasiewicza są w planach na najbliższy rok. Na pewno zostanie też dokończona ta przy Al. Kobylińskiego, która aktualnie kończy się połowie chodnika. Lada dzień zostanie podpisana umowa na dofinansowanie tej i kilku innych inwestycji. 

[ZT]14873[/ZT]

Nasz czytelnik zwrócił też uwagę na roślinność, która miejscami przesłania ścieżkę rowerową. Urzędnicy przyznają, że problem jest realny i dobrze znany.

- Temat pojawia się cyklicznie o tej porze roku. Miejski Zarząd Dróg przycina rośliny w skrajni dróg rowerowych, podobnie będzie także teraz. Staramy się działać na bieżąco - zapewnia Kozłowski. - Inaczej wygląda kwestia przycinania roślinności przy ul. Gwardii Ludowej po stronie ogródków działkowych. Miasto nie może tam interweniować, leży to po stronie działkowców - dodaje. 

Jak wyjaśnia, mieszkańcy mogą zgłaszać podobne niedogodności w  Biurze Interwencji i Informowania Mieszkańców pod numerem telefonu 24 364 55 55 lub za pomocą darmowej aplikacji na smartfona local spot.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE