Reklama

Wszystkich czeka wyprowadzka. W środku szkoły, firmy, stowarzyszenia...

Opublikowano:
Autor:

Wszystkich czeka wyprowadzka. W środku szkoły, firmy, stowarzyszenia... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa charakterystyczne, kolorowe budynku przy ul. 3 Maja. W jednym mieści się np. siedziba Miejskiego Urzędu Pracy, w drugim - niebieskim - są najemcy, którym podoba się niewysoki czynsz. Warunki w środku... są, mówiąc delikatnie, nieszczególne. Kto był tam chociaż raz, dobrze wie, że w tym budynku zatrzymał się czas.

Dwa charakterystyczne, kolorowe budynku przy ul. 3 Maja. W jednym mieści się np. siedziba Miejskiego Urzędu Pracy, w drugim - niebieskim - są najemcy, którym podoba się niewysoki czynsz. Warunki w środku... są, mówiąc delikatnie, nieszczególne. Kto był tam chociaż raz, dobrze wie, że w tym budynku zatrzymał się czas.

A przynajmniej takie można odnieść wrażenie przebywając tylko przez chwilę w budynku przy ul. 3 Maja 18. Właśnie na tym polega problem, który wstępnie doprowadził do opublikowania na stronie Urzędu Miasta Płocka zarządzenia z 19 listopada 2019 r. o zwięzłej treści:

- Przeznaczyć do wyłączenia z użytkowania budynek użytkowy zlokalizowany w Płocku przy ul. 3 Maja na działce o numerze ewidencyjnym 603/3 obręb 8, z uwagi na jego zły stan techniczny. (...) Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

To nie pomyłka, budynek opustoszeje. Wszystkie stowarzyszenia (np. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem "Odzyskać Więzi"), które mają tam swoją siedzibę, firmy (np. szkoła nauki jazdy), Bank Żywności, Policealne Studium Zawodowe dla Dorosłych, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Płockiego Uniwersytetu Ludowego, I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, bez względu na poniesione nakłady na remonty swoich lokali, będą musiały zmienić adres. Samo zarządzenie zresztą nie jest zaskakujące. W listopadzie ubiegłego roku prezes spółki MZGM-TBS, Arkadiusz Kochanowicz przyznawał, że konieczny jest remont budynku. - Wszystko zależy od tego, czy znajdą środki finansowe - rozkładał ręce. Minął rok i pieniądze się nie znalazły.

- Oba budynki, zarówno ten przy ul 3 Maja 16, jak i 3 Maja 18, zostały skontrolowane przez strażaków. Ten pierwszy był bardziej dofinansowany i w miarę potrzeb modernizowany. Przez pewien czas, kiedy trwał jeszcze remont kamery pruskiej, zajmowała w nim pomieszczenia płocka delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Gorzej było z drugim budynkiem. Pierwszy przeszedł kontrolę pozytywnie. Odnośnie drugiego strażacy stwierdzili, że nie jest dostosowany do przepisów przeciwpożarowych - mówi Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu.

Dostosowanie miałoby kosztować kilka milionów złotych. W tej sytuacji podjęto decyzję o wyłączeniu budynku z użytkowania. Wszyscy, którzy zajmują pomieszczenia, będą musieli się wynieść. Pracownik płockiego Ratusza dodaje: - Aby nie nastąpiło to z dnia na dzień, dogadaliśmy się ze strażakami, że mamy na to pół roku. Postaramy się pomóc, zaproponować w miarę możliwości inny lokal z zasobów komunalnych. Być może zwrócimy się w tej sprawie do spółek miejskich.

A kiedy budynek już będzie pusty, pozostaje pytanie "co dalej" z nieruchomością. Tak czy inaczej sprawa budynku z pewnością powróci jeszcze wielokrotnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE