Reklama

Wreszcie nastąpił koniec tułaczki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wreszcie nastąpił koniec tułaczki [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Monika i jej młodsze rodzeństwo nie mogli wymarzyć sobie piękniejszego prezentu świątecznego. Tuż przed gwiazdką, dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli, powinni wprowadzić się do dwupokojowego mieszkania.

Monika i jej młodsze rodzeństwo nie mogli wymarzyć sobie piękniejszego prezentu świątecznego. Tuż przed gwiazdką, dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli, powinni wprowadzić się do dwupokojowego mieszkania.

Jeszcze niedawno troje młodych po ucieczce od nadużywających alkoholu krewnych nie miało gdzie się podziać. Udało im się wprawdzie wynająć mieszkanie, ale po pewnym czasie musieli je opuścić i szukać kolejnego. Najstarsza w tym gronie Monika, pełniąca rolę rodziny zastępczej swojej młodszej siostry i młodszego brata, chwytała się różnych dorywczych prac, aby móc opłacić wynajmowane przez nich mieszkanie.

Ich naznaczona wieloma dramatami historia znalazła jednak szczęśliwe zakończenie. Monika i jej rodzeństwo powinni przed świętami wprowadzić się do swojego dwupokojowego mieszkania. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie zaskakująco duża grupa ludzi dobrej woli.

Wszyscy oni spotkali się we wtorkowy wieczór w nowej siedzibie Kawiarni Retro. Przy pysznej kawie i szarlotce na ciepło rozmawiali o tym, jak wiele można zdziałać, jeśli tylko chce się pomóc

– Wszystko zaczęło się rok temu, gdy do siedziby Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom trafiła Monika i dwoje jej młodszego rodzeństwa. Gdy opowiedziała nam swoją historię, wiedzieliśmy, że trzeba im pomóc – powiedział prezes Fundacji Piotr Nosarzewski. – Nikt nie zastanawiał się, co zrobić, żeby się udało. Ale każdy był pewien, że tych dzieciaków nie można zostawić bez pomocy. Pierwsze kroki skierowaliśmy do posła Piotra Zgorzelskiego, który nakręcił całą spiralę, błyskawicznie doprowadzając do spotkania z Janem Krzeskim, prezesem Fundacji Ich Dom.


Sam Piotr Nosarzewski skontaktował się również z naszą redakcją. Opublikowany na łamach Portalu Płock tekst o trojgu młodych ludzi, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, poruszył wiele serc.

Łańcuszek ludzi dobrej woli powiększał się zaskakująco szybko. Posłanka Elżbieta Gapińska nie ukrywała swojego wzruszenia, gdy poznała historię Moniki i jej rodziny. To właśnie ona była największym wsparciem w walce Fundacji o mieszkanie dla trojga młodych ludzi.

I w końcu się udało. W październiku Monika i jej rodzeństwo dostali wreszcie upragnione mieszkanie. Do końca kłopotów było jeszcze daleko. Aby zamieszkać we własnym „m”, trzeba je było wyremontować, a później urządzić. I to we własnym zakresie.

Gdy przeczytaliśmy na Portalu Płock historię młodych ludzi, którzy potrzebują pomocy, uznaliśmy, że nie możemy pozostać obojętni na ich potrzeby – powiedziała podczas wtorkowego spotkania Halina Berlikowska, przedstawicielka developera Invest Bud.

To właśnie ta firma zupełnie za darmo, wyłącznie z dobrego serca, wyremontowała mieszkanie kwaterunkowe pochodzące z zasobów miasta. O wyposażenie w meble zadbała zaś Fundacja Ich Dom prowadzona przez dr. Jana Krzeskiego. Na tym dobre wiadomości się nie kończą.

– W niedzielę 26 stycznia o 18 w Teatrze Dramatycznym w Płocku wystawiona zostanie Szopka Noworoczna – poinformowała posłanka Elżbieta Gapińska. – Wystąpią w niej dwaj zawodowi aktorzy: Mariusz Pogonowski i Jacek Mąka oraz znane osobistości płockiego życia społecznego i politycznego. Portal Płock zasugerował nam, że cały dochód z Szopki moglibyśmy przeznaczyć na potrzeby Moniki i jej rodziny. Skonsultowałam tę propozycję i wszyscy zgodnie stwierdzili, że to dobry pomysł. Mam nadzieję, że na naszą Szopkę wybierze się na tyle dużo ludzi, że Monika i jej rodzeństwo będą mogli kupić sobie coś, co przyda im się w nowym mieszkaniu.


Wśród uczestników wtorkowego spotkania w Retro znalazła się również nazywana dobrym duchem Irmina Białecka, która w pomoc dla Moniki i jej rodziny „wkręciła” wiele przedstawicielek Klubu Przedsiębiorczych Kobiet. A gdzieś w cieniu pozostali ludzie, którzy również dołożyli swoje ogniwko do łańcuszka gorących serc, ale nie chcieli ujawniać swojej tożsamości.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE