Reklama

Wkrótce spotkanie o zasadach wspierania nowych inwestycji

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce spotkanie o zasadach wspierania nowych inwestycji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płock i region płocki stały się ważnym elementem systemu zachęt inwestycyjnych opartego na przepisach o wspieraniu nowych inwestycji. Nowe przepisy umożliwiają zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat na terenie całego kraju, a nie jak do tej pory, jedynie na terenach położonych w granicach specjalnych stref ekonomicznych.

Płock i region płocki stały się ważnym elementem systemu zachęt inwestycyjnych opartego na przepisach o wspieraniu nowych inwestycji. Nowe przepisy umożliwiają zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat na terenie całego kraju, a nie jak do tej pory, jedynie na terenach położonych w granicach specjalnych stref ekonomicznych. Z zachęt mogą korzystać nie tylko duże, ale i mniejsze firmy. Warunki uzyskania pomocy uzależnione są m.in. od stopy bezrobocia w powiecie i wielkości przedsiębiorcy. Wsparcie na realizację nowej inwestycji udzielane jest w formie zwolnienia od podatku dochodowego. Udzielane jest ono w drodze decyzji zwanej „decyzją o wsparciu”, którą dla przedsiębiorców w naszym regionie wydaje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Wymogi dotyczące nakładów inwestycyjnych w przypadku realizacji nowej inwestycji są następujące:

  • 80 mln zł dla dużych przedsiębiorców,
  • 16 mln dla średnich przedsiębiorców,
  • 4 mln dla małych przedsiębiorców,
  • 1,6 mln dla mikroprzedsiębiorców.
Maksymalna intensywność pomocy publicznej wynosi natomiast:

  • 35% dla dużych przedsiębiorców,
  • 45% dla średnich,
  • 55% dla mikro i małych przedsiębiorców.
Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPP-T) i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE) mają zaszczyt zaprosić płockich i regionalnych przedsiębiorców do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym zasad wspierania nowych inwestycji w Polsce. Wydarzenie to odbędzie się w dniu 29 marca 2019 r. o godz. 09.30 w siedzibie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. Łukasiewicza 39, budynek Centrum Usług Korporacyjnych, sala konferencyjna, parter.

Podczas spotkania eksperci z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w sposób przystępny, zrozumiały i szkoleniowy przedstawią przedsiębiorcom warunki uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego i zasady efektywnego wykorzystania tej jakże istotnej ulgi inwestycyjnej.

Potwierdzenie udziału w spotkaniu można kierować do dnia 27 marca 2019 r. na adres mailowy [email protected] lub pod numerem telefonu 24 364-03-56.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE