Reklama

Wkrótce powstanie off dokument o Płocku

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce powstanie off dokument o Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Teatr Per Se organizuje warsztaty, podczas których nakręcony zostanie krótki film dokumentalny w nurcie kina offowego.

Stowarzyszenie Teatr Per Se organizuje warsztaty, podczas których nakręcony zostanie krótki film dokumentalny w nurcie kina offowego.

Warsztaty, które poprowadzi reżyser Piotr Matwiejczyk, są częścią projektu HUTA Płock 2013 (Hangar Utylizacji Totalnego Artu). Organizatorzy proponują wspólne pisanie scenariusza oraz realizację krótkiego filmu dokumentalnego, który ma być utrzymany w nurcie kina off-owego.

Pierwsze spotkanie warsztatowiczów odbędzie się w piątek 27 września o 15.30 na Scenie Off Off przy ulicy 3 Maja 18 (piwnica w niebieskim biurowcu).

W sobotę 28 września o 10 po zbiórce w siedzibie Teatru Per Se uczestnicy warsztatów ruszą w plener, gdzie rozpoczną realizację zdjęć do filmu, którego podstawą będzie napisany dzień wcześniej scenariusz. Ostatni dzień to próba montażu filmowego i pokaz filmu. Uczestnicy warsztatów i tym razem spotkają się na 3 Maja 18.

Piotr Matwiejczyk, który poprowadzi warsztaty, jest reżyserem filmowym, scenarzystą, producentem, aktorem i jednocześnie twórcą kina niezależnego. Filmem zajmuje się od 1992 roku. Od 2004 roku prowadzi warsztaty filmowe. Rok później założył firmę produkcyjną „Muflon Pictures”. Ma na swoim koncie ponad 200 krótkich filmów oraz około 25 pełnometrażowych. Zdobywał nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą.

Bezpłatne warsztaty są częścią projektu HUTA Płock 2013 (Hangar Utylizacji Totalnego Artu), realizowanego dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Płocka. Stowarzyszenie Teatr Per Se współpracuje przy realizacji projektu z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE