Reklama

Wisła coraz wyższa: przybyło 1,5 metra

Opublikowano:
Autor:

Wisła coraz wyższa: przybyło 1,5 metra - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stan wody w rzece powoli zbliża się do prognozowanych 700 cm - w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej przekracza już stany alarmowe o blisko półtora metra. Dotychczas na terenie powiatu nie odnotowano żadnych podtopień. W gotowości jest ponad 200 strażaków.

Stan wody w rzece powoli zbliża się do prognozowanych 700 cm - w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej przekracza już stany alarmowe o blisko półtora metra. Dotychczas na terenie powiatu nie odnotowano żadnych podtopień.  W gotowości jest ponad 200 strażaków.

Zgodnie z przewidywaniami, dziś, w czwartek do Płocka i powiatu zbliża się fala kulminacyjna. Woda ma zacząć opadać w piątek, ale dziś wieczorem i w nocy ma być najbardziej niebezpiecznie.

Jak poinformowała Dagmara Kobla-Antczak, rzeczniczka starostwa płockiego, dziś rano poziom wody w Wiśle o godzinie 6.00 wyniósł 698 cm w Wyszogrodzie (stan alarmu przekroczony o 148 cm i zbliża się do prognozowanych przez specjalistów 700 cm), a w Kępie Polskiej - 644 cm (stan alarmowy został przekroczony o 144 cm).

W pełnej gotowości są wszystkie służby. - Kompanie przeciwpowodziowe dotarły wczoraj po południu do Wyszogrodu i Słubic - informuje Dagmara Kobla-Antczak.  - W Słubicach stacjonuje 65 strażaków, w Wyszogrodzie 150.

Na terenie powiatu płockiego dotychczas nie odnotowano podtopień. Nikogo nie ewakuowano, nadal trwają 24-godzinne dyżury.

Poziom rzeki wzrasta również w Płocku. Jak podaje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, dziś rano  na wodowskazie Grabówka poziom wody wyniósł 365 cm (od godziny 20.00 przybyło 40 cm), co oznacza, że stan alarmowy 278 cm jest przekroczony o 87 cm. Woda nie dochodzi do stanów alarmowych na wodowskazie PKN Orlen - w porównaniu z pomiarem z wczoraj przybyło 26 cm, ale do stanu alarmowego (700 cm) brakuje 60 cm.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE