Reklama

Wiemy, jaka będzie druga odsłona festiwalu

Opublikowano:
Autor:

Wiemy, jaka będzie druga odsłona festiwalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 200 artystów wystąpi podczas tegorocznej edycji Nadwiślańskiego Festiwalu Folklorystycznego, który odbędzie się w Płocku 21-25 sierpnia.

Ponad 200 artystów wystąpi podczas tegorocznej edycji Nadwiślańskiego Festiwalu Folklorystycznego, który odbędzie się w Płocku 21-25 sierpnia.

Siedem formacji z różnych zakątków całego świata wystąpi na czterech scenach. Jedna z nich ulokowana zostanie w amfiteatrze na Podolszycach, jedna w Parku Północnym. Wielokolorowy tłum z całego świata pojawi się również w galeriach handlowych.

Europę reprezentować będzie między innymi Słowacja, Amerykę – Meksyk, a Azję – Indonezja. Będą również zespoły Drewutnia i Dikanda czyli polskie gwiazdy muzyki etnicznej. Poza scenicznymi występami gości z różnych zakamarków świata w programie festiwalu przewidziane są również pikniki, korowody ulicami miasta i wspólne muzykowanie.


Najstarszy w naszym kraju festiwal folklorystyczny wrócił na kulturalną mapę Polski po 32 latach przerwy. Przez 14 lat (1967-1980) funkcjonował w Płocku Ogólnopolski Festiwal Folkloru i Sztuki Ludowej. W 2012 roku został reaktywowany jako Vistula Folk Festival – Nadwiślański Festiwal Folklorystyczny.

S1 Bisnis Prasetiya Mulya Group z Indonezji łączy pokazy taneczne z teatralnymi, promując narodową kulturę swojego kraju. Ich atuty to wspaniałe, wielobarwne stroje, pełne egzotyki melodie oraz kultura, która dla większości Europejczyków jest czymś zupełnie nowym. Nic więc dziwnego, że robią furorę niemal w Turcji, Francji, Szwajcarii i innych krajach Starego Kontynentu.

Słowacka Čarnica to działająca od 1957 roku grupa 50 tancerzy, muzyków i śpiewaków. Przeważają wśród nich studenci i uczniowie szkół średnich. Podczas ich występów widzowie mają okazję poznać folklor wschodniej Słowacji. Čarnica ma na koncie występy w kilkunastu krajach Europy i Azji oraz liczne nagrody i wyróżnienia konkursów i festiwali folklorystycznych.

Meksykański Ballet Folklórico de Tamaulipas został założony w 1984 roku porcie w Tampico nad Zatoką Meksykańską. Grupa chętnie prezentuje się w Europie. Występowała już w między innymi w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Ich znaki rozpoznawcze to fantastyczna muzyka, która błyskawicznie porywa do tańca oraz niezwykłe stroje.

Fot. Tomasz Miecznik i materiały organizatora

Zobacz, co pisaliśmy o Nadwiślańskim Festiwalu Folklorystycznym roku temu;

Obejrzyj galerię z 2012 roku:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE