Reklama

Więcej patroli, kamer, wyświetlacze prędkości, pasy 3D. Kolejne propozycje PSL

Opublikowano:
Autor:

Więcej patroli, kamer, wyświetlacze prędkości, pasy 3D. Kolejne propozycje PSL - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości – Mamy ciekawe i realne propozycje do wdrożenia w najbliższych dwóch kadencjach samorządu – w taki sposób kandydujący na urząd prezydenta Płocka, Tomasz Kominek zapowiadał kolejne konkrety dla miasta, tym razem w obszarze bezpieczeństwa. – Czasem mała rzecz, w dodatku niewielkim nakładem finansowym, w dużym stopniu potrafi zmienić życie codzienne.

–  Mamy ciekawe i realne propozycje do wdrożenia w najbliższych dwóch kadencjach samorządu – w taki sposób kandydujący na urząd prezydenta Płocka, Tomasz Kominek zapowiadał kolejne konkrety dla miasta, tym razem w obszarze bezpieczeństwa. – Czasem mała rzecz, w dodatku niewielkim nakładem finansowym, w dużym stopniu potrafi zmienić życie codzienne.

Oto kolejne 20 konkretów dla Płocka od PSL:

Aktywne przejścia dla pieszych

Pisaliśmy już o nich w kontekście interpelacji radnego Michała Sosnowskiego. Dodatkowe oświetlenie uaktywnia się w momencie, kiedy pieszy już zbliża się do pasów. Takie przejścia powinny znaleźć się blisko obiektów użyteczności publicznej, zwłaszcza szkół i przedszkoli, oraz w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.

[ZT]16073[/ZT]

Doświetlenie przejść dla pieszych

Program odmalowywania znaków poziomych, szczególnie pasów, w tym 3D

Ludowcy proponują regularną odnowę przejść dla pieszych. Aby taki znak był czytelny, musi mieć odpowiednią wielkość, kolorystykę, powinien być także usytuowany w widocznym miejscu.

Punkty z alkomatami

W Płocku znajduje się jeden taki punkt. Kandydaci PSL proponują dodatkowe trzy miejsca na osiedlach: Skarpa, Radziwie, Podolszyce.

Dofinansowanie z budżetu miasta do rządowego programu pogłębiania Wisły

Co miałoby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, żeglowność. – Jeśli rządowy program istnieje, to my również powinniśmy go wspierać – przekonywano.

Wykonanie rogatki na ul. Rzecznej

Wykonanie na wzór rogatek na ul. Zielonej.

Utworzeniu noclegowni dla mężczyzn

Proponują rozbudowę bądź adaptację jakiegoś obiektu, którym dysponuje Ratusz, pod potrzeby noclegowni dla mężczyzn.

Program szkolenia w zakresie samoobrony dla kobiet

Obejmowałby kursy samoobrony dla pań, aby potrafiły sobie poradzić w razie napadu.

Zwiększenie ilości patroli pieszych w weekendy na starówce, mogą być mieszane patrole (policja plus straż miejska)

- O ten konkret zwracają się zarówno sami imprezowicze, jak i restauratorzy, właściciele lokali – podkreślano. Patrole miałyby „podziałać dyscyplinująco na grupy młodych ludzi, jak i grupy korzystających nie tylko z alkoholu”, ale też różnego rodzaju używek, aby „zmniejszyć negatywne oddziaływanie dla osób chcących spędzić w przyjemny i spokojny sposób wieczór na starówce”. – Wiemy, że to niewdzięczna praca i pewnie lepiej jest posiedzieć w aucie w bocznej uliczce. Apelujmy, aby poderwać te służby. By funkcjonariusze poszli do ludzi, pokazali się. Jednocześnie, celem motywacji do lepszego działania, apelujemy o dodatkowe środki na zwiększenie stawek godzinowych dla tych funkcjonariuszy, którzy znajdą się w dodatkowych patrolach.

Kontynuacja istniejącego już programu „Mieszkania na start”

To program mieszkań na wynajem dla młodych osób, których na razie nie stać na własne „M”, ale chcą mieszkać i pracować w Płocku.

Kompleksowa modernizacja dróg gruntowych

Punkt dotyczy modernizacji, budowy lub przebudowy – tu w zależności od potrzeb. Dawano przykłady takich ulic, jak Graniczna, Działkowa, Browarna, Zbożowa, Wiejska, Podwale, Zacisze. – Na Granicznej są płyty betonowe położone przez mieszkańców. Nie ma kanalizacji, a takich ulic w Płocku jest znacznie więcej. Trzeba zaspokoić najistotniejsze potrzeby, aby mogła karetka dojechać, żeby śmieci zostały zabrane, by można było wyjść na spacer i zrobić to suchą nogą.

Budowa sieci mikro parkingów osiedlowych (komponujących się z mikro parkami)

Osiedla zwane sypialniami Płocka, jak Wielka Płyta, Skarpa, Międzytorze, Podolszyce Południe czy Północ nie mają, jak twierdzono, wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Rozwiązaniem byłaby sieć mniejszych parkingów. Ich zdaniem na każdym osiedlu są miejsca nadające się na takie mikro parkingi (wraz z mikro parkami).

Przełamanie barier architektonicznych

Krótko mówiąc krawężniki są za wysokie, utrudniając np. matce przejście z dziecięcym wózkiem. Krawężniki powinny być niższe z uwagi na coraz większe grono osób starszych. W tym punkcie wskazywano także na montaż poręczy.

Budowa parkingów buforowych na obrzeżach miasta wraz z przystankami autobusowymi i stacjami roweru miejskiego

Np. Radziwie, okolice lotniska i trasy północno-zachodniej.

Przebudowa / modernizacja / remont ulic: Wyszogrodzka, Tysiąclecia, Zalewskiego, Kombatantów

Do tej listy ulic wymagających kapitalnego remontu można dopisać znacznie więcej pozycji. Trzeba jednak działać w miarę potrzeb i sukcesywnie, w ramach możliwości, a także kompleksowo wraz wymianą infrastruktury.  A to jest bardzo kosztowne.

Przebudowa ronda na Radziwiu na rondo turbinowe

Rozwój monitoringu miejskiego w kontekście skierowania kamer na place zabaw i zabezpieczenia ich przed dewastacją

Coraz ładniejsze i coraz droższe place zabaw trzeba zabezpieczyć przed wandalami. To także nagrywanie tego, co dzieje się na placu i wokół. – Aby był podgląd na to, jakie osoby tam przychodzą i w jakich zamiarach, by nasze pociechy były bezpieczniejsze.

Doświetlenie placów zabaw i miejsc rekreacji

Uporządkowanie organizacji ruchu na drogach osiedlowych

M.in. za pomocą luster i poduszek berlińskich, ponieważ samochodów przybywa, a niektórzy kierowcy upodobali sobie szybką jazdę.

Montaż tablic ostrzegawczych o ograniczeniu prędkości oraz przekroczeniu jej nad jezdniami

- Małe znaki drogowe są często przez kierowców ignorowane, a jeśli jeszcze kierowca bawi się telefonem komórkowym, to na ten prędkościomierz już na pewno nie zwraca uwagi. A taka nagle zapalająca się przed kierowcą duża informacja działa bardzo dyscyplinująco. Noga automatycznie leci na hamulec – uzasadniano potrzebę proponowanego rozwiązania. – Przykładem niech będzie Gostynin. Tam znajduje się taka informacja dla kierowców .

[ZT]18182[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE