Reklama

Wichura w Płocku. Połamane gałęzie, zniszczone samochody i podtopienia

Opublikowano:
Autor:

Wichura w Płocku. Połamane gałęzie, zniszczone samochody i podtopienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To nie była spokojna noc w Płocku i okolicach. Silne podmuchy wiatru i padający deszcz przyniosły straty w mieście i w powiecie płockim. Straż pożarna interweniowała kilkadziesiąt razy walcząc ze skutkami wichury.

To nie była spokojna noc w Płocku i okolicach. Silne podmuchy wiatru i padający deszcz przyniosły straty w mieście i w powiecie płockim. Straż pożarna interweniowała kilkadziesiąt razy walcząc ze skutkami wichury. 

Przewrócone drzewa, połamane gałęzie i podtopienia - m.in. z tym musieli się zmierzyć mundurowi straży pożarnej w ciągu minionej nocy. Zgodnie z przewidywaniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w całym północno-zachodnim Mazowszu, a więc także w Płocku i powiecie płockim, występował silny wiatr o prędkości w porywach do 80 km/h. 

- Podjęliśmy około 40 interwencji na terenie Płocka i powiatu płockiego - podaje st. kpt. Edward Mysera, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. - Głównie były to zdarzenia polegające na usuwaniu połamanych drzew i gałęzi - dodaje.

Nie obyło się także bez innych szkód - w tym uszkodzonych samochodów.

- Jeden z nich stał przy ul. Kochanowskiego w Płocku - precyzuje Mysera. - Miały także miejsce podtopienia - głównie na terenie powiatu płockiego. Interweniowano w pięciu takich przypadkach  - relacjonuje oficer prasowy.

Jak usłyszeliśmy w PSP w Płocku, praca strażaków się nie zakończyła, a sprzątanie skutków wichury trwa. Zgłoszenia cały czas wpływają i podejmowane są kolejne interwencje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE