Reklama

Wichura przeszła nad Płockiem. Zwalone drzewa, zerwany dach

Opublikowano:
Autor:

Wichura przeszła nad Płockiem. Zwalone drzewa, zerwany dach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wichura, która we wtorek szalała nad Płockiem i powiatem płockim, pozostawiła po sobie zwalone drzewa. W usuwaniu jej skutków brało udział ponad 90 strażaków.

Wichura, która we wtorek szalała nad Płockiem i powiatem płockim, pozostawiła po sobie zwalone drzewa. W usuwaniu jej skutków brało udział ponad 90 strażaków.

Silny wiatr, który wczoraj, we wtorek, wiał nad Płockiem i powiatem płockim,  połamał drzewa i uszkodził dachy. Na szczęście nie było ofiar w ludziach - nikt nie został poszkodowany. Zdjęcia zwalonego drzewa w pobliżu kościoła w Imielnicy przesłał nasz czytelnik za pomocą Alert24.

Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Operacyjnym płockiej komendy straży pożarnej, o ile w poniedziałek, 3 października strażacy musieli interweniować w sprawie wiatrołomów tylko raz, o tyle następnego dnia, czyli we wtorek, gdy mocno wiało - aż 17 razy. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim zwalonych drzew i oberwanych konarów, a jedno - zerwanego dachu. W dwóch przypadkach drzewa uszkodziły samochody.

W działaniach wzięło udział 29 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz aż 64 z OSP.  Łącznie do usuwania skutków wichury w Płocku i poza miastem wysłano ponad 20 samochodów strażackich.

W tej chwili z awariami w dostawie prądu borykają  się jeszcze mieszkańcy niektórych miejscowości w gminie Słubice i Nowy Duninów. Wszystko powinno wrócić do normy ok. 13.15.

Dziś synoptycy ostrzegają przed umiarkowanymi i silnymi opadami deszczu na terenie Mazowsza. Stopień prawdopodobieństwa wystąpienia zjawiska  oceniają na ok. 90 proc. 

Poniżej więcej zdjęć
 

[ALERT]1475659885046[/ALERT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE