Reklama

We wszystkich szkołach w Płocku odbyły się rady klasyfikacyjne. Jeszcze przed zawieszeniem strajku

Opublikowano:
Autor:

We wszystkich szkołach w Płocku odbyły się rady klasyfikacyjne. Jeszcze przed zawieszeniem strajku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszyscy płoccy maturzyści mogą odetchnąć - ci, którzy na to zasłużyli, zostali dopuszczeni do egzaminów maturalnych. We wtorek 24 kwietnia odbyły się rady klasyfikacyjne w pięciu ostatnich szkołach średnich.

Wszyscy płoccy maturzyści mogą odetchnąć - ci, którzy na to zasłużyli, zostali dopuszczeni do egzaminów maturalnych. We wtorek 24 kwietnia odbyły się rady klasyfikacyjne w pięciu ostatnich szkołach średnich. 

Już 18. dzień trwa strajk nauczycieli. Pracownicy oświatowej swój protest rozpoczęli 8 kwietnia, tuż przed egzaminami gimnazjalnymi. Te udało się przeprowadzić, podobnie jak tydzień później egzaminy ósmoklasistów. Kolejnym drażliwym punktem były rady klasyfikacyjne maturzystów, które musiały być przeprowadzone do końca tygodnia, aby abiturienci mogli zostać dopuszczeni do egzaminu dojrzałości. 

W części szkół rady klasyfikacyjne odbyły się jeszcze przed strajkiem nauczycieli. 5 kwietnia sklasyfikowano maturzystów m.in. z Małachowianki, Ekonomika czy Zespołu Szkół Budowlanych. W pięciu placówkach (Jagiellonce, III LO, IV LO, VII LO i ZS nr 70) zaplanowano je na środę 24 kwietnia. Jak potwierdza Ratusz, wszystkie się odbyły. 

Rząd zaproponował okrągły stół dla oświaty, ale ZNP odmówił udziału w nim. Jednocześnie w czwartek 25 kwietnia prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego poinformował o zawieszeniu strajku od poniedziałku 27 kwietnia od 6:00 rano. 

- W porozumieniu z uczniami i rodzicami podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku. Dajemy czas premierowi do września - powiedział Sławomir Broniarz. 

[ZT]22191[/ZT] 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE