Reklama

Warunki prowadzenia legalnej działalności bukmacherskiej w Polsce – przykład LV BET

Opublikowano:
Autor:

Warunki prowadzenia legalnej działalności bukmacherskiej w Polsce – przykład LV BET - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z dniem 1 kwietnia 2017 roku zaczęła obowiązywać w Polsce znowelizowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości ustawa hazardowa, a właściwie ustawa o grach hazardowych, która określa wszystkie warunki i ramy prawne funkcjonowania między innymi bukmacherów. W naszym kraju nie ma możliwości legalnego obstawiania zakładów u zagranicznych bukmacherów. Ponadto bukmacher musi spełnić odpowiednie założenia, aby uzyskać możliwość prowadzenia swojej działalności. Czy LVBET działa zatem legalnie?

Z dniem 1 kwietnia 2017 roku zaczęła obowiązywać w Polsce znowelizowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości ustawa hazardowa, a właściwie ustawa o grach hazardowych, która określa wszystkie warunki i ramy prawne funkcjonowania między innymi bukmacherów. W naszym kraju nie ma możliwości legalnego obstawiania zakładów u zagranicznych bukmacherów. Ponadto bukmacher musi spełnić odpowiednie założenia, aby uzyskać możliwość prowadzenia swojej działalności. Czy LVBET działa zatem legalnie?

 1. Licencja na działalność bukmacherską
 2. Wniosek o licencję
 3. Przykład bukmachera z licencją – https://lvbet.pl

Licencja konieczna

Bukmacher chcący organizować zakłady wzajemne, czy to w punktach stacjonarnych, czy online, musi zgodnie z art. 14 ust. 3 ustawy hazardowego zdobyć odpowiednie zezwolenie. Dla jego uzyskania należy złożyć do Ministra finansów odpowiedni wniosek i spełnić określone wymagania.

Przede wszystkim bukmacherem, czyli podmiotem przyjmującym zakłady wzajemne, może być jedynie polska spółka akcyjna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Prawo to mają też spółki, które działają na zasadach właściwych dla tych spółek,  mających siedzibę na terytorium państw Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Wówczas są to zagraniczni bukmacherzy.

Ubieganie się o licencję bukmacherską

Do wniosku o licencję bukmacherską należy przedłożyć m.in.:

 • w przypadku spółek z siedzibą na terenie Rzeczpospolitej Polskiej - odpis aktu notarialnego umowy lub statutu spółki oraz numer w Krajowym Rejestrze Sądowym,
 • znaczenie imienne akcji lub udziałów, wraz z określoną wartością nominalną walorów,
 •  informacje o obecnym i przyszłym statusie prawnym oraz o sytuacji finansowej,
 • dane osobowe akcjonariuszy, będących osobami fizycznymi, które reprezentują co najmniej 10 proc. kapitału zakładowego spółki, członków zarządu, rady nadzorczej i komisji rewizyjnej spółki,
 • odpis dokumentów ze zgodą władającego budynkiem na korzystanie z niego w celu prowadzenia punktu przyjmowania zakładów wzajemnych,
 • przewidywaną datę rozpoczęcia działalności,
 • przewidywany rodzaj i liczbę zakładów oraz wskazanie, czy będzie prowadzona działalność bukmacherska online,
 • określenie szacunkowej wielkości zatrudnienia,
 • opis organizacji i funkcjonowania punktu przyjmowania zakładów wzajemnych, wraz z zasadami przechowywania i ewidencjonowania zakładu wzajemnego,
 • studium ekonomiczno-finansowe, zawierające co najmniej określenie inwestycji i przewidywanej rentowności,
 • projekty regulaminów zakładów wzajemnych.
Zasadniczo wniosek o wydanie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych powinien zawierać dokumenty wskazane w art. 36 ustawy hazardowej.

Przykład legalnego bukmachera – LV BET

W Polsce istnieje co najmniej kilkanaście podmiotów prowadzących legalną działalność bukmacherską. Wśród nich jest bukmacher LVBET, oferujący obstawianie zakładów także online na stronie https://lvbet.pl. Firma ta otrzymała Polską Licencję Legalnego Bukmachera.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE