Reklama

Wandale wybijają szyby. Wciskajmy guzik

Opublikowano:
Autor:

Wandale wybijają szyby. Wciskajmy guzik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz apeluje do mieszkańców miasta, aby zwracali baczną uwagę na to, co się dzieje na przystankach autobusowych. Ostatnio doszło do kolejnego aktu wandalizmu i uszkodzenia wiaty przystankowej. Jeśli ktoś widzi taką sytuację, niech ją zgłasza szybko na policję.

Ratusz apeluje do mieszkańców miasta, aby zwracali baczną uwagę na to, co się dzieje na przystankach autobusowych. Ostatnio doszło do kolejnego aktu wandalizmu i uszkodzenia wiaty przystankowej. Jeśli ktoś widzi taką sytuację, niech ją zgłasza szybko na policję.

Nowe przystanki sporo kosztowały płocki budżet. Miało być elegancko i nowocześnie, z monitoringiem i przyciskami antynapadowymi, a więc zadbano o zwiększony poziom bezpieczeństwa zarówno samego mienia, jak i pasażerów. Tylko, że zarówno te nowe, jak i starsze kuszą tych, którym nie podobają się... wstawione szyby. Te nadzwyczaj często zostają tarczą strzelniczą, natomiast czekającym na przystanku pasażerom zostaje ostrożne stąpanie po "dywaniku" z pokruszonego szkła.

- W ostatnich dniach nieznany sprawca uszkodził już trzeci raz wiaty przystankowe na terenie miasta Płocka, niszcząc w nich szyby – informują w komunikacie ratuszowe służby prasowe. - Ostatni raz kilka dni temu w al. Armii Krajowej na przystanku Hubalczyków, do której co dopiero wstawione zostały nowe szyby wybite w styczniu. 

Dlatego Ratusz przypomina pasażerom, aby korzystali z zamontowanych przycisków bezpieczeństwa w nowych przystankach. Wciskając guzik, połączymy się z centrum monitoringu przy Kilińskiego. Możemy z niego korzystać nie tylko w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami niszczenia kolejnej wiaty, ale również gdy liczy się szybkość reakcji, bo na przykład ktoś zasłabnie i trzeba będzie wezwać karetkę. Za pomocą przycisku w razie potrzeby damy sygnał policji lub straży pożarnej, poinformujemy także o tym, co dzieje się w pobliżu przystanku.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE