Reklama

W Płocku będzie nadawało nowe radio?

Opublikowano:
Autor:

W Płocku będzie nadawało nowe radio? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Częstotliwość 88,1 MHz już przyznana. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w Płocku rozpocznie nadawanie radio RPL FM należące do Fundacji Edukacji Społecznej Auxilium.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, komu przypadnie częstotliwość 88,1 MHz. 

Przypomnijmy, że na skorzystanie z częstotliwości 88,1 MHz było sporo chętnych. Zgłoszono 11 ofert. Pisaliśmy o tym, konkurs ogłoszono w maju 2016 roku. Wówczas dwie propozycje złożyło Multimedia Sp z o. o. z siedzibą w Krakowie, podobnie dwie napłynęły z Kielc od Agencji Radiowo-Telewizyjnej „FAMA” (prowadząca Radio FAMA nadające już w Słupsku, Żyrardowie, Wołominie i Tomaszowie) i Radia TOP. Aż cztery oferty są z Warszawy: Grupa Radiowa Agory (z której wywodzą się: Radio Pogoda, Rock Radio, TOK FM czy Złote Przeboje), International Communication sp. z o.o. (np. Radio WAWA), AUXILIUM Fundacja Edukacji Społecznej oraz Eurozet Radio (w grupie radiowej funkcjonują rozgłośnie: Radio ZET, Radio ZETChilli, Radio ZET GOLD czy Antyradio). Pozostałe to: Radio Rekord FM S.A. z Radomia, Korylex sp. z o. o. (z miejscowości Kujawa), TRIO z Sieradza.

[ZT]12914[/ZT]

Zgodnie z informacjami portalu internetowego Wirtualnemedia.pl  zwyciężyła Fundacja Edukacji Społecznej Auxilium, której od chwili przydzielenia koncesji na uruchomienie rozgłośni przysługuje pół roku. Nowa stacja ma związek z nadającym w internecie od 2005 roku Radiem Polska Live (studio mieści się w stolicy). W Płocku zamierzają skoncentrować się na informacjach lokalnych, zwłaszcza dotyczących miejskich imprez. W związku z przyznaniem koncesji, powstałoby także studio w naszym mieście. 

Fundacja Edukacji Społecznej Auxilium ma swoją siedzibę w Warszawie. Prezes tej fundacji, Artur Zaręba jest realizatorem dźwięku. W latach 80. związany z Radiem Centrum,następnie był dyrektorem techniki Radia Puls w Lublinie, współzałożycielem, dyrektorem techniki i wiceprezesem zarządu w Radiu Rekord FM S.A., dyrektorem Studia Hendrix – Polskie Radio – Radio Lublin S.A., kolejny etap w pracy zawodowej to stanowisko realizatora dźwięku w TVN. Zaręba jest właścicielem firmy Fashion Studio nagrywającej reklamy radiowe, audycje muzyczne i słowno-muzyczne oraz współzałożycielem Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE