Reklama

W płockim ZOO są ptaki z czerwonej księgi

Opublikowano:
Autor:

W płockim ZOO są ptaki z czerwonej księgi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ary szafirowe należą do najbardziej zagrożonych zwierząt świata. Parka tych niezwykłych ptaków dotarła właśnie do Płocka.

Ary szafirowe należą do najbardziej zagrożonych zwierząt świata. Parka tych niezwykłych ptaków dotarła właśnie do Płocka.

Światowa Czerwona Księga IUCN zakwalifikowała ary szafirowe w kategorii CR czyli zwierząt krytycznie zagrożonych wyginięciem. Te niezwykle kolorowe ptaki na wolności żyją jedynie w Departament Beni w Boliwii. Szacuje się, że jest ich tam około 200.

– Mamy nadzieję, iż nasza niezwykła młoda para po osiągnięciu dojrzałości płciowej doczeka się potomstwa i dzięki temu przyczyni się do ochrony gatunku przed zagładą – powiedziała Magdalena Kowalkowska odpowiadająca w płockim ogrodzie zoologicznym za kontakty z mediami.


Równie rzadkim gatunkiem jest szpak brazylijski, którego samiczka dotarła do Płocka z ogrodu zoologicznego Amneville we Francji. W naszym ZOO jest już samiec, więc jeśli oba ptaki połączą się w parę, być może doczekamy się potomstwa.

– Szpaki balijskie to, podobnie jak ary szafirowe, ptaki skrajnie zagrożone wyginięciem i każde potomstwo tego gatunku jest na wagę złota – przyznała Magdalena Kowalkowska.


Lista mieszkańców płockiego ZOO powiększyła się również o samicę sowy śnieżnej (otrzymaną z Zamościa), która dołączyła już do samca oraz o parach hełmiatek i oharów.

– To kaczki, które stanowią tegoroczny przychówek warszawskiego ZOO, które można oglądać już na naszej ekspozycji – zachęcała Magdalena Kowalkowska.


Fot. Archiwum ZOO Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE