Reklama

W dwóch firmach zapowiedziano zwolnienia grupowe. Wiadomo, ile osób straci pracę

Opublikowano:
Autor:

W dwóch firmach zapowiedziano zwolnienia grupowe. Wiadomo, ile osób straci pracę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiemy już, jak duża będzie sala zwolnień grupowych po pożarze w Zakładach Mięsnych Olewnik-Bis. W dodatku nie chodzi tylko o jeden zakład.

Wiemy już, jak duża będzie sala zwolnień grupowych po pożarze w Zakładach Mięsnych Olewnik-Bis. W dodatku nie chodzi tylko o jeden zakład.

Straty w Zakładach Mięsnych Olewnik-Bis w Świerczynku okazały się tak duże, że uniemożliwiły dalsza produkcję. Zapadła decyzja o zwolnieniach grupowych pracowników, o czym powiadomiono na stronie internetowej.

[ZT]14320[/ZT]

O sprawę zapytaliśmy w Powiatowym Urzędzie Pracy. Dyrektor Małgorzata Bombalicka potwierdza, że wpłynęło z Zakładu pierwsze zawiadomienie 17 stycznia o wynikach konsultacji z przedstawicielami pracowników oraz ustaleniami dotyczącymi zwolnień grupowych.

- Na dzień 17 stycznia 2017 roku w Zakładzie zatrudnionych było 569 pracowników – informuje. Zwolnienia obejmą 153 osoby, w tym m. in. 66 pracowników działu produkcji, masarzy, rozbieraczy-wykrawaczy, 43 pracowników z działu pakowni, 21 osób zatrudnionych w magazynie oraz 12 pracowników z działu sprzedaży, marketingu i wsparcia sprzedaży. Wypowiedzenia zostaną wręczone do końca stycznia.

Jednocześnie w piątek, 20 stycznia do PUP dostarczono kolejne zawiadomienie z Olewnik Serwis Lech Mikołajewski w Drobinie z siedzibą przy ul. Płońskiej. Firma wchodzi w skład grupy Zakłady Mięsne Olewnik, zatrudnia 69 pracowników. Do 31 stycznia pracę stracą głównie kierowcy (36 osób) i dwóch mechaników.

- W lutym odbędzie się spotkanie z pracownikami, którym wręczono wypowiedzenie umowy o pracę – tłumaczy Małgorzata Bombalicka. - Pracownicy PUP poinformują ich o prawach i obowiązkach osoby bezrobotnej, a także o instrumentach rynku pracy przewidywanych w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE