Reklama

W czwartek happening i szkic o Niepokornej

Opublikowano:
Autor:

W czwartek happening i szkic o Niepokornej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie zdziwcie się, jeśli w czwartek na Tumskiej spotkacie aktorów płockiego teatru, którzy będą recytować wiersze płockiego poety. Wcześniej odbędzie się spotkanie literackie poświęcone kobiecie, która korespondowała m. in. z Czesławem Miłoszem, ks. Janem Twardowskim, Paulo Coelho, Julią Hartwig czy z autorką sagi o Harrym Potterze.

Nie zdziwcie się, jeśli w czwartek na Tumskiej spotkacie aktorów płockiego teatru, którzy będą recytować wiersze płockiego poety. Wcześniej odbędzie się spotkanie literackie poświęcone kobiecie, która korespondowała m. in. z Czesławem Miłoszem, ks. Janem Twardowskim, Paulo Coelho, Julią Hartwig czy z autorką sagi o Harrym Potterze.

Wieczorem, 17 grudnia aktorzy z Teatru im. Szaniawskiego wyruszą w miasto z Książnicy Płockiej, gdzie wcześniej odbędzie się spotkanie literackie związane z promocją książki Leszka Skierskiego zatytułowanej „Niepokorna – szkice o Wandzie Gołębiewskiej”. - Niepokorna to szkic o twórczości poetki, z całym kontekstem zdarzeń i poglądów, które nie tyle uczą, co przekonują, że warto być poetą, warto siłować się z życiem, warto być „niepokornym” - wyjaśnia autor książki. - W wierszach bohaterki zachował się unikatowy świat, na który składa się proza życia ulicy Sienkiewicza w Płocku, okraszona aktywnością ciekawej osobowości… Jej wiersze i dzienniki odsłaniają rzeczywistość płocką, której już nie ma – dawnego miasta, realiów PRL-u, epistolografii w ramach przyjaźni bratnich narodów.

Prosto z tego spotkania aktorzy wyjdą z książkami pod pachą. Zamierzają napotkanym mieszkańcom recytować wiersze Władysława Broniewskiego i wręczać im książki Marioli Pryzwan „Wspomnienia o Broniewskim”. To element corocznego świętowania urodzin płockiego poety, który przyszedł na świat 17 grudnia 1897 roku. Zapraszają nie tylko miłośników twórczości Broniewskiego. Tych, którzy raczej z nią jak dotąd nie sympatyzowali, spróbują przekonać, aby nieco łaskawiej podeszli do dorobku płocczanina.

Spotkanie w Książnicy Płockiej rozpocznie się o godzinie 18.00, obchody urodzin zaplanowano na 19.30.

Fot. Marek Grala, Karolina Burzyńska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE