Reklama

Uważajcie, w lusterku motocyklista [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Uważajcie, w lusterku motocyklista [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę na Nowym Rynku odbył się szczególny zlot motocyklistów, któremu towarzyszyły intensywne pomarańczowe barwy. Zamiast skór były koszulki z napisami „Płock, miasto przyjazne moto” jako elementy większej akcji, która potrwa cały sezon letni. - Lepiej patrzmy w lusterka – doradzano. Motocykliści i rowerzyści to także pełnoprawni uczestnicy ruchu.

W środę na Nowym Rynku odbył się szczególny zlot motocyklistów, któremu towarzyszyły intensywne pomarańczowe barwy. Zamiast skór były koszulki z napisami „Płock, miasto przyjazne moto” jako elementy większej akcji, która potrwa cały sezon letni. - Lepiej patrzmy w lusterka – doradzano. Motocykliści i rowerzyści to także pełnoprawni uczestnicy ruchu.

Na placu przed teatrem około godziny 16.00 ustawiło się kilka warczących maszyn. Tuż obok prowizoryczne namioty z małym stoliczkiem. Na nim koszulki z logiem akcji, nalepki odblaskowe z hasłem „Płock – miasto przyjazne moto”. Wszystkie do rozdania w ramach inauguracji wspólnego przedsięwzięcia miasta i Stowarzyszenia Motocyklistów Ego Sum Via.

O tym, że warto dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo na drogach, gdzie ledwie sekunda czasem decyduje o czyimś życiu, przekonywał wspólnie z motocyklistami prezydent Andrzej Nowakowski.

- Jak dotąd doszło już do dwóch poważnych zdarzeń z tragicznym finałem dla motocyklistów – mówił z kolei Maciej Kusiński ze stowarzyszenia Ego Sum Via. – Rośnie nam nowe pokolenie fanów jednośladów – odnosił się szczególnie do obecnych na placu kilkulatków. – Właśnie ze względu na takie dzieciaki musimy uważać na drogach.

Na początek oklejono specjalnymi plakatami 10 autobusów Komunikacji Miejskiej, ale niestety żaden nie przyjechał w środę na plac przed teatrem. Zobaczymy na nich zdjęcie lusterka samochodowego, w którym odbija się motocyklista. Na jednym  jest to Grzegorz Gałązka, na drugim Joanna Olejnik, płocka radna i zarazem wieloletnia fanka jednośladów, wiceprezes stowarzyszenia Ego Sum Via.

Wielka szkoda, że jednak pogoda nie dopisała. Z pewnością dałoby się zgromadzić znacznie więcej osób, gdyby inauguracja akcji dedykowana zmotoryzowanym odbyła się przykładowo w trakcie Pikniku Europejskiego, który rozpocznie się już w najbliższy weekend, 9 i 10 maja.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE