Reklama

Uwaga, spore utrudnienia na starówce

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, spore utrudnienia na starówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek po południu, w piątek wieczorem i w sobotę od rana kierowcy powinni się liczyć z utrudnieniami na starówce w związku z kończącą się peregrynacją ikony Matki Boskiej Częstochowskiej.

W czwartek  po południu, w piątek wieczorem i w sobotę od rana kierowcy powinni się liczyć z utrudnieniami na starówce w związku z kończącą się peregrynacją ikony Matki Boskiej Częstochowskiej.

Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej krąży po diecezji płockiej od blisko roku, teraz wędrówka kopii słynącej z cudów ikony Najświętszej Marii Panny ma się ku końcowi. Wraz z zakończeniem peregrynacji płocczan czekają utrudnienia. Największe - w piątek wieczorem oraz w sobotę, gdy katedra spodziewa się nawet 4 tys. pielgrzymów.

Ale staromiejskie ulice na trasie między kościołem na Górkach a katedrą (Kościuszki-pl. Obrońców Warszawy - Tumska) będą wyłączone z ruchu również jutro, w czwartek, gdy nastąpi przekazanie obrazu z parafii św. Maksymiliana Kolbego do parafii katedralnej, w której obraz zostanie do soboty. Jak zapowiada Ratusz, w związku z procesją można spodziewać się utrudnień w tej części Starego Miasta w godzinach 16.30-17.30.

Zamknięte ulice i parkingi

Większych ograniczeń w ruchu i parkowaniu pojazdów można się spodziewać w sobotę 11 czerwca. O godzinie 9.30 przed katedrą rozpocznie się modlitewne czuwanie, a o godz. 11 rozpocznie się msza św. z pożegnaniem  ikony jasnogórskiej, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore. Organizatorzy przewidują, że w uroczystościach weźmie udział około 4 tysięcy osób.

 W związku z uroczystościami od godz. 19.00 w piątek 10 czerwca do godziny 14.30 w sobotę 11 czerwca zostaną wyłączone z użytkowania i będą dostępne wyłącznie dla potrzeb zaproszonych gości parkingi: przy sądzie rejonowym, przy Towarzystwie Naukowym Płockim, przed Domem Biskupa, przed katedrą, przy ul. Rybaki, przy zoo (ul. Norbertańska), przy pl. Obrońców Warszawy.

Osoby, które przybędą na uroczystości indywidualnie, będą mogły zostawić samochód na terenie Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Abpa J. Nowowiejskiego.

W sobotę 11 czerwca w godzinach 8.00 – 14.30 całkowicie wyłączone z ruchu będą ulice: Mostowa (wjazd tylko dla autokarów z pielgrzymami na parking dla autobusów przy ul. Rybaki) oraz Kościuszki (na odcinku od skrzyżowania pl. Obrońców Warszawy).

Orlen Olimpiada. Utrudnienia też koło stadionu 

Z utrudnieniami w ruchu w weekend kierowcy muszą się liczyć również w rejonie stadionu Wisły Płock, na którym w sobotę będzie trwała Orlen Olimpiada, a w niedzielę - Dzień Chemika. W piątek 10 czerwca od godz. 1.00 do  poniedziałku 13 czerwca do godz. 4.00 - wyłączona z ruchu będzie  ul. 7 Czerwca 1991 r. na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gwardii Ludowej do skrzyżowania z ulicą Łukasiewicz. Objazd tego odcinka wyznaczony zostanie ulicami Batalionów Chłopskich i Łukasiewicza. Z kolei 11 czerwca w godzinach 8.30- 13.00 - ul. I. Łukasiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego do ul. Chemika oraz ul. Długa na odcinku od skrzyżowania z ul. Kobiałka do ul. I. Łukasiewicza wyłączone będą w dniu 11.06.2016 w godzinach 8.30- 13.00.Objazd dla pojazdów ciężarowych powyżej 8t – ul. Gwardii Ludowej – ul. Bielska – droga powiatowa 5201W – Bronowo Zalesie – Draganie – Stara Biała – ul. Zglenickiego.

- Apelujemy o stosowanie się do czasowej organizacji ruchu i poleceń służb kierujących ruchem! - apeluje Ratusz.

Obraz pokonał trasę między parafią na Radziwiu i Starym Miastem drogą wodną, fot. Jan Waćkowski

Więcej zdjęć w naszej galerii
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE