Reklama

Uwaga rodzice. Niedługo rusza nabór do przedszkoli

Opublikowano:
Autor:

Uwaga rodzice. Niedługo rusza nabór do przedszkoli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za kilka dni ruszy nabór do publicznych przedszkoli. Miasto przygotowało ok. 1050 nowych miejsc dla najmłodszych płocczan.

Już za kilka dni ruszy nabór do publicznych przedszkoli. Miasto przygotowało ok. 1050 nowych miejsc dla najmłodszych płocczan. 

Zgodnie z ustawą, obowiązkiem przedszkolnym objęte są 6-latki. Z kolei młodsze dzieci, w wieku 3-5 lat, mogą korzystać z wychowania przedszkolnego. Jak podkreśla Ratusz, szerokie inwestycje w oświatę poskutkowały przyjęciem do przedszkoli wszystkich chętnych dzieci. 

W pierwszym, trwającym od 5 kwietnia, etapie rekrutacji wezmą udział dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli. To w zasadzie formalność - odpowiednią deklarację można pobrać w siedzibie przedszkola lub ze strony Urzędu Miasta. Czas na zgłoszenie deklaracji mija 12 kwietnia. 

Od 20 kwietnia będzie się można zacząć ubiegać o miejsca, które zwolni 950 dzieci z obecnych "zerówek". Miasto planuje jednak powiększenie limitu miejsc.

- Planujemy uruchomienie 4 oddziałów przedszkolnych, zatem łączna liczba wolnych miejsc wyniesie ok. 1050 - wyjaśnia Alina Boczkowska z zespołu prasowego Urzędu Miasta. - Dopiero po zakończeniu rekrutacji będziemy mieli dane, ile dzieci wzięło udział w naborze. Obecnie mamy ok. 3900 miejsc w przedszkolach - dodaje. 

Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko do przedszkola po raz pierwszy lub przenieść do innej placówki, muszą skorzystać z internetowego systemu naboru NABO. Jak uspokajają urzędnicy, osoby bez dostępu do internetu lub nierozumiejące systemu, otrzymają pomoc w każdym przedszkolu. Platforma zostanie uruchomiona 20 kwietnia o 9:00 i zamknie się 5 maja o 14:00. 

W systemie NABO rodzice mogą zapoznać się z ofertą przedszkola. Muszą także ściągnąć z systemu wniosek, wydrukować go i dostarczyć do wybranego przez siebie przedszkola, najpóźniej do 5 maja. 

- Nie ma rejonizacji do przedszkoli. Rodzice i opiekunowie dzieci przy wyborze placówki kierują się różnymi potrzebami, np. wybierają przedszkola położone w pobliżu lub po trasie do miejsca pracy lub miejsca zamieszkania dziadków, którzy odbierają dzieci z przedszkola. We wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wskazują placówkę pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru - wyjaśnia  Alina Boczkowska. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE