Reklama

Uwaga, oszuści wymyślili nową metodę

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, oszuści wymyślili nową metodę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Teraz nie tylko udają wnuczka lub kogoś innego z rodziny i próbują wyłudzić pieniądze, ale by uwiarygodnić wersję fikcyjnych zdarzeń, podszywają się pod policjantów. Niestety, sposób zadziałał na 58-letnią płocczankę.

Teraz nie tylko udają wnuczka lub kogoś innego z rodziny i próbują wyłudzić pieniądze, ale by uwiarygodnić wersję fikcyjnych zdarzeń, podszywają się pod policjantów. Niestety, sposób zadziałał na 58-letnią płocczankę.

W poniedziałek pisaliśmy, że płocczanie są coraz bardziej czujni i aż sześć prób, by oszukać ich metodą na wnuczka, spełzło na niczym. Niestety, wczoraj, w piątek im się udało - 58-letnia płocczanka przekazała oszustom wszystkie swoje oszczędności.

Jak relacjonuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, ktoś zadzwonił do płocczanki wczesnym popołudniem, między 12.00 a 13.00. Mężczyzna przedstawił się jako Tomek, a że w rodzinie kobiety jest osoba o tym imieniu, siła sugestii była tak duża, że 58-latka natychmiast uwierzyła w całą historyjkę. Mężczyzna opowiadał, jak to potrącił przechodnia i szybko potrzebuje pieniędzy, bo inaczej sprawę przejmie prokurator i grozi mu więzienie.

- Na potwierdzenie mężczyzna podał słuchawkę innemu mężczyźnie, który podawał się za policjanta - relacjonuje Krzysztof Piasek. Potem było już jak zawsze: - Następnie „Tomek” zapytał kobietę, ile ma pieniędzy w domu, czy ma jakieś pieniądze na koncie w banku i czy ma obcą walutę. Ostatecznie kazał jej przygotować wszystkie pieniądze, które miała w domu.


Płocczanka posłusznie przygotowała gotówkę i przekazała mężczyźnie, który podawał się za policjanta, wszystkie swoje oszczędności. Gdy ponownie próbowała skontaktować się z „Tomkiem”, numer telefonu już nie odpowiadał. Wtedy płocczanka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła sprawę policji.

- Policjanci już kolejny raz apelują do mieszkańców miasta i powiatu płockiego, aby każdą informację telefoniczną od członka rodziny, który chce od nas pieniędzy sprawdzać np. poprzez oddzwonienie do tej osoby i potwierdzenie informacji - apeluje Krzysztof Piasek.


O poniedziałkowych próbach oszustów - czytaj

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE