Reklama

Utworzyły gang wyłudzaczy kredytów? Interwencja w Polsacie

Opublikowano:
Autor:

Utworzyły gang wyłudzaczy kredytów?  Interwencja w Polsacie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Okręgowy w Płocku uznał, że kilka starszych kobiet skorzystało z usług agencji pośrednictwa kredytowego i padło tym samym ofiarą gangu wyłudzaczy kredytów.

Sąd Okręgowy w Płocku uznał, że kilka starszych kobiet skorzystało z usług agencji pośrednictwa kredytowego i padło tym samym ofiarą gangu wyłudzaczy kredytów.

Materiał dotyczący sprawy wyemitował program "Interwencja" w Polsacie. Wszystko zaczęło się w 2006 roku w Mszczonowie, w powiecie żyrardowskim. Kilka starszych kobiet w trudnej sytuacji materialnej skorzystało z pośrednictwa kredytowego. Podpisywały przy tym szereg dokumentów, których nie przeczytały. Po czasie okazało się, że pośrednicząca w transakcjach Anna S. wykorzystała podpisane dokument do zaciągnięcia innych pożyczek, o których kobiety nie wiedziały. 

- Dowiedziałam się, bo przyszły wezwania do zapłaty - mówi w materiale jedna z kobiet. 

Jak zapewniają, pieniędzy z pozostałych kredytów nie widziały na oczy. Nie wszystkim udało się nakłonić Annę S. do spłaty zobowiązań, więc o fakcie powiadomiły policję i prokuraturę. Organy ścigania uznały, że skoro na dokumentach widnieją prawdziwe podpisy pań, są one współwinne wyłudzenia.

Sprawa toczyła się przed Sądem Okręgowym w Płocku. Kobiety zostały skazane na karę więzienia w zawieszeniu i grzywny. Muszą także spłacić pożyczki, które w ich imieniu zaciągnęła Anna S. Ta z kolei została skazana na 5,5 roku pozbawienia wolności. 

- Materiał, jaki jest zgromadzony w sprawie, nie zaprzeczył, ażeby prokurator dokonał błędnej analizy dowodów - argumentuje w materiale Iwona Wiśniewska-Bartoszewska z Sądu Okręgowego w Płocku.

Cały materiał można obejrzeć tutaj.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE