Reklama

Urzędnicy jadą na marsz przeciw PiS. Dostaną za to wolne?

Opublikowano:
Autor:

Urzędnicy jadą na marsz przeciw PiS. Dostaną za to wolne? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do wczorajszego programu "W tyle wizji", emitowanego na TVP Info, dodzwonił się mężczyzna podający się za Andrzeja z Płocka. Zarzucił on płockiemu staroście, że nakłania pracowników do uczestnictwa w jutrzejszym, organizowanym przez Platformę Obywatelską, marszu w Warszawie. Starostwo zdecydowanie zaprzecza.

Do wczorajszego programu "W tyle wizji", emitowanego na TVP Info, dodzwonił się mężczyzna podający się za Andrzeja z Płocka. Zarzucił on płockiemu staroście, że nakłania pracowników do uczestnictwa w jutrzejszym, organizowanym przez Platformę Obywatelską, marszu w Warszawie. Starostwo zdecydowanie zaprzecza.

Jutro, czyli w sobotę 6 maja, Platforma Obywatelska chce powtórzyć zeszłoroczny protest antyrządowy. Do wczorajszego programu "W tyle wizji" dodzwonił się widz, który przedstawił się jako Andrzej z Płocka. Stwierdził, że urzędnicy Starostwa Powiatowego w Płocku są zmuszani do uczestnictwa w manifestacji. 

- W Starostwie Powiatowym w Płocku jest zarządzenie, że wszyscy pracownicy mają  się obowiązkowo stawić na sobotni marsz. Za ten dzień będą mieli udzielone dwa dni wolnego - mówił telefonujący mężczyzna. - Przejazd jest darmowy, ale dobrowolność stoi pod znakiem zapytania. 

Jak mówił telewidz w programie z udziałem Łukasza Warzechy i Stanisława Janeckiego, on sam nie pracuje w starostwie, ale ktoś z jego rodziny - owszem. 

Z naszych informacji wynika, że rzeczywiście są w starostwie pracownicy, którzy wybierają się na jutrzejszy marsz. Nie potwierdzają jednak doniesień co do tego, by byli do tego "zmuszani", ani by czekała ich za to nagroda w postaci dwóch dni wolnego.

O wyjazd zapytaliśmy w starostwie. Starosta Mariusz Bieniek przesłał do naszej redakcji oświadczenie, w którym odcina się od takich praktyk. 

- Przede wszystkim nie zmuszałem i nie zachęcałem nikogo z pracowników do wyjazdu na ten marsz. Wyjazd jest prywatną decyzją, jest to dzień wolny od pracy. Nie wnikam co pracownicy robią w swoim wolnym czasie. Nie zostało wydane żadne zarządzenie w sprawie wyjazdu. Nieprawdą jest też, że pracownikowi przysługują wolne dni za wyjazd na marsz. Pojawiające się informacje na ten temat są nieprawdziwe i krzywdzące - napisał Mariusz Bieniek.

Całość nagrania jest dostępna na stronie TVP Info. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE