Reklama

Trwa śledztwo ws. śmierci 19-letniego Dominika. Co wiadomo?

Opublikowano:
Autor:

Trwa śledztwo ws. śmierci 19-letniego Dominika. Co wiadomo? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek 7 maja doszło do tragicznego wypadku, którego ofiarą był 19-letni Dominik. W sieci pojawiło się kilka informacji dotyczących zdarzenia, niektóre z nich są przedmiotem prokuratorskiego śledztwa.

We wtorek 7 maja doszło do tragicznego wypadku, którego ofiarą był 19-letni Dominik. W sieci pojawiło się kilka informacji dotyczących zdarzenia, niektóre z nich są przedmiotem prokuratorskiego śledztwa. 

Majowe popołudnie, kilka minut po 15:00. Dostawca pizzy czekał na zmianę światła na zielone, a kiedy to nastąpiło, chciał ruszyć. Stracił jednak panowanie nad swoim pojazdem i upadł. Wprost pod ciężarówkę. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby, akcja reanimacyjna trwała kilkadziesiąt minut. Skończyła się tuż przed 16:00. Ofiara nie przeżyła. 

[ZT]22283[/ZT]

Dominik pracował w jednej z pobliskich pizzerii, właśnie dowoził komuś posiłek, zaledwie chwilę wcześniej wyjęty z pieca. Dostawcy tej sieci poruszają się po mieście motorowerami (skuterami). Zgodnie z prawem takim pojazdem może jeździć każdy, wystarczy dowód osobisty. 

Wyciąg z ustawy Prawo o ruchu drogowym:

motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Dla prokuratury z pewnością istotne będzie jak długo pracował młody mężczyzna, zanim doszło do tragedii, a także czy przebył on szkolenie z poruszania się pojazdem, choć trzeba dodać że zgodnie z prawem 19-latek mógł jeździć motorowerem. Prokuratura na razie nie potwierdza stażu pracy mężczyzny, ale jak zapewnia Norbert Pęcherzewski, prokurator rejonowy, ta kwestia będzie przedmiotem zainteresowania śledczych. 

- W przypadku wypadków komunikacyjnych ze skutkiem śmiertelnym, których uczestnikiem jest osoba będąca w pracy, zawsze wykonuje się czynności wobec pracodawcy - podaje co do zasady Pęcherzewski. - To na pewno jest przedmiotem naszego zainteresowania - dodaje. 

Zaplanowana jest sekcja zwłok, to również elementarne działanie śledczych. Prokuratura przesłuchała świadków zdarzenia, w tym kierowcę ciężarówki. Mężczyzna był trzeźwy. Nikomu nie postawiono zarzutów. 

[ZT]21877[/ZT]

Tragedia wstrząsnęła mieszkańcami, którzy spontanicznie ustawiają znicze w miejscu wypadku. 

Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE