Reklama

Trwa śledztwo prokuratury w sprawie benzenu. Będą przesłuchania

Opublikowano:
Autor:

Trwa śledztwo prokuratury w sprawie benzenu. Będą przesłuchania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatniego dnia października płocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczeń stężenia benzenu pamiętnej nocy z 21 na 22 września.

Ostatniego dnia października płocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczeń stężenia benzenu pamiętnej nocy z 21 na 22 września.

Przypomnijmy: po tym, gdy analizatory stacji pomiarowej wykazały nagły wzrost stężenia toksycznego benzenu, a stan powietrza WIOŚ określił jako „bardzo zły” prezydent Płocka złożył zawiadomienie do prokuratury, by śledczy sprawdzili, czy nie doszło do przestępstwa.

[ZT]13412[/ZT]

Jak powiedziała nam rzeczniczka płockiej prokuratury, Iwona Śmigielska-Kowalska, po przeprowadzeniu czynności sprawdzających, 31 października prokurator zdecydował o wszczęciu śledztwa w sprawie zanieczyszczenia powietrza w nocy z 21 na 22 września.

- Prokurator zamierza ustalić, czy tej nocy doszło do zanieczyszczenia środowiska poprzez emisję szkodliwych gazów przemysłowych do atmosfery w znacznych rozmiarach, a jeśli tak, to czy mogło to mieć wpływ na zdrowie mieszkańców - wyjaśnia prokurator Śmigielska-Kowalska.

W pierwszym etapie śledztwa planowane są przesłuchania świadków, między innymi wytypowanych przez prokuratora pracowników Orlenu, łącznie z kierownictwem zakładu, a także inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i osoby telefonicznie zgłaszające uciążliwości do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prokurator polecił, by te czynności wykonać w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE