Reklama

"To oni są najbliżej potrzeb mieszkańców". Marszałek wyróżnił płockie rady osiedlowe

Opublikowano:
Autor:

"To oni są najbliżej potrzeb mieszkańców". Marszałek wyróżnił płockie rady osiedlowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marszałek Adam Struzik uhonorował działalność płockich rad osiedlowych, podkreślając, że trudno by w Polsce znaleźć rady, które działałyby z taką determinacją jak w Płocku.

Marszałek Adam Struzik uhonorował działalność płockich rad osiedlowych, podkreślając, że trudno by w Polsce znaleźć rady, które działałyby tak prężnie i z taką determinacją jak w Płocku.

Podczas piątkowej gali w Teatrze Dramatycznym Adam Struzik podsumował też działalność samorządu województwa mazowieckiego. 

- Na naszych oczach dokonaliśmy wielu zmian - zaczął marszałek. - Jesteśmy przykładem regionu, który potrafił wykorzystać swoje szanse, który jest liderem pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W tym roku obchodzimy 20. rocznicę wprowadzenia reformy samorządowej w Polsce. Te dwie dekady znacznie wpłynęły na rozwój Płocka. Jako samorząd województwa wspieraliśmy i wciąż wspieramy wszystkie przedsięwzięcia, które służą mieszkańcom - kontynuował. 

Tomasz Kominek, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku, podkreślił, że Płock dynamicznie się rozwija, niemniej jednak jest jeszcze wiele do zrobienia.

- Mazowsze to nasz ukochany Płock - powiedział Tomasz Kominek. - Miasto dynamicznie rozwijające się, lider w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej. Podczas dwóch dekad samorządności miasto uzyskało 620 mln zł. Dobrze wiemy, że bez nich miasto nie byłoby w stanie tak szybko się rozwijać i podejmować tak wielu inwestycji. Na dynamikę rozwoju mają też wpływ bardzo dobre relacje pomiędzy samorządem Mazowsza i prezydentem Płocka. Niemniej jednak przed nami jeszcze wiele do zrobienia, choćby poprawienie relacji miasta z PKN Orlen - mówił Kominek.

Pierwsze skrzypce podczas gali odgrywali jednak przedstawiciele rad osiedlowych, którzy doskonale znają problemy mieszkańców i ich potrzeby. 

- W zeszłym roku odbyły się wybory do rad osiedlowych - dodawał A. Struzik. - To są bardzo niedocenione jednostki,  będące najbliżej mieszkańców. Jest niewiele rad, w których tak prężnie i z taką determinacją działają ich członkowie - chwalił marszałek. - Dziękujemy, że chcieliście brać udział w tych wyborach.

Adam Struzik wręczył następnie wyróżnienia przedstawicielom rad mieszkańców osiedli. Uroczystość uświetnił ponadto występ chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE