Reklama

To już pewne. Nauczyciele od poniedziałku strajkują

Opublikowano:
Autor:

To już pewne. Nauczyciele od poniedziałku strajkują  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 2,5 godziny rozmów pomiędzy rządem a związkowcami nie przyniosły rezultatu. Porozumienie podpisała tylko "Solidarność". Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych w poniedziałek 8 kwietnia rozpoczynają strajk.

Ponad 2,5 godziny rozmów pomiędzy rządem a związkowcami nie przyniosły rezultatu. Porozumienie podpisała tylko "Solidarność". Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych w poniedziałek 8 kwietnia rozpoczynają strajk. 

Niedzielny rozmowy były określane mianem "ostatniej szansy". W centrum "Dialog" strony rozmawiały ponad 2,5 godziny, ale rezultatów nie ma. Rząd oferował 15 proc. podwyżki, związkowcy chcieli 30 proc. 

Gotowość do strajku zadeklarowała większość płockich placówek. W przeprowadzonym pod koniec marca referendum "za" opowiedziało się 83 proc. z nich. 

[ZT]21895[/ZT]

- Jesteśmy gotowi na czarny scenariusz. Cały czas mamy kontakt z dyrektorami szkół. Mamy przygotowane placówki, takie jak Książnica Płocka, MOSiR, MOPS, pomoc zadeklarował też Sanepid. Na pewno musimy zapewnić opiekę wszystkim uczniom, którzy do szkół dotrą i jesteśmy na to przygotowani.  Zespół kryzysowy będzie w gotowości w poniedziałek od rana - mówił w piątek w rozmowie z nami Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Jak mówił Siemiątkowski, są placówki, w których wszyscy pedagodzy zgłosili gotowość do strajku. Wszystko okaże się w poniedziałek. Od rana będziemy informować w tej sprawie.  

[ZT]22026[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE