Reklama

Szykuje się protest mieszkańców przeciwko Orlenowi

Opublikowano:
Autor:

Szykuje się protest mieszkańców przeciwko Orlenowi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szykuje się protest przeciwko płockiej rafinerii. Na portalu społecznościowym pojawiło się zaproszenie na to wydarzenie.

Szykuje się protest przeciwko płockiej rafinerii. Na portalu społecznościowym pojawiło się zaproszenie na to wydarzenie.

Uczestnicy mają spotkać się na parkingu przy Stadionie Wisły Płock o godzinie 5:00 rano. Jak tłumaczy organizator protestu, Łukasz Stawicki, do takiej formy działania zmusiły go informacje płynące z Facebooka, znajomych i rodziny.

- Protest został zgłoszony do Urzędu Miasta Płocka i jest organizowany w trybie normalnym nie przyspieszonym.  Oczywiście proszę o zabranie transparentów, masek gazowych, a przede wszystkim o obecność. Pamiętajcie o tym, że Płock istnieje od prawie 1000 lat, a PKN Orlen S.A od lat 60 – wystarczająco długo, by zorientować się, że jest temu miastu coś winien - mówi Łukasz Stawicki. 

Jak podkreśla, sąsiedztwo tak dużego zakładu chemicznego wpływa na zdrowie mieszkańców naszego miasta.

- Zła, fatalna jakość powietrza w Płocku, ciągły smród – zapach siarki, efekty świetlne – unosząca się łuna nad miastem, świadomość dużej zachorowalności płocczan na raka płuc, problemach z donoszeniem ciąży, z zajściem w ciążę - wylicza.

Co dostajemy w zamian? - zastanawia się organizator? 

- Marzenia, dostajemy resztki z pańskiego petrochemicznego stołu w postaci między innymi igrzysk, choć trzeba pamiętać, iż stworzono wiele miejsc pracy - dodaje.

Odnosi się też do planów rozbudowy koncernu z ogromną obawą, o negatywny skutek dla mieszkańców.

- Czy w efekcie realizacji mega planów tego petrochemicznego giganta, życie w naszym mieście nie stanie się „śmiertelnie niebezpieczne” ? - zastanawia się  Stawicki. -  Już teraz przecież, co i rusz słyszy się o przekroczeniu norm czystości powietrza przez co narażeni jesteśmy na chemiczne „koktajle” z tzw. „pary”, które koncern serwuje nam niemal każdego dnia.

Jak do protestu i zarzutów pikietujących odniesie się koncern? Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE